Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Vznikl nový projekt Trutnov město sportu

Vznikl nový projekt Trutnov město sportu

Email Tisk PDF

trutnovVedle kultury je nedílnou součástí života města Trutnova i sport. Město samo si uvědomuje potřebu sport nadále rozvíjet ve všech jeho podobách. Proto podporuje sportovce jak na profesionální úrovni, tak na amatérské a rekreační, a snaží se, aby každý, kdo má v Trutnově zájem sportovat, tuto možnost měl. I to je jeden z důvodů, proč vznikl nový projekt Trutnov město sportu.

Projekt si klade za cíl informovat obyvatele Trutnova a nejbližšího okolí o sportovních akcích pro veřejnost, a to jak pasivních, tak aktivních. "Chceme oslovovat širokou veřejnost, dospělé i děti, a nabízet jim možnosti různorodých aktivit tak, aby si každý mohl pro sebe vybrat to pravé," vysvětluje vznik webu Ivan Adamec, starosta Trutnova, který upřesňuje, že projekt bude informovat i o zájmových kroužcích a volnočasových aktivitách pro děti nebo o možnostech workshopů a kurzů pro dospělé.

"Součástí webu je proto i přehledný kalendář, ve kterém jsou mimo jiné zveřejňovány drobné sportovní události pro širokou veřejnost, kde si může zasportovat úplně každý. A pokud zrovna někdo sportovat nechce, ale má zájem podívat se na zajímavé utkání nebo závody, v kalendáři si určitě vybere," upozorňuje Ivan Adamec s tím, že v Trutnově mají místo i netradiční a moderní sporty jako například BMX nebo dračí lodě.

Nedílnou částí projektu je i zpravodajství o novinkách ve sportovních klubech včetně rozhovorů s trutnovskými sportovci. "Trutnov má řadu skvělých sportovních osobností, jejichž úspěchy mohou motivovat ostatní," říká starosta. Na nových stránkách www.trutnovmestosportu.cz se tak budete setkávat např. s hráčkami basketbalového týmu KARA, místními plavci, běžci na lyžích, hráči softbalu či biatlonisty, ale i mnohými dalšími.

Město se snaží sport v Trutnově a jeho okolí cíleně podporovat. Proto investuje do rozvoje sportovních zařízení, pomáhá při financování jejich provozu, ale finančně podporuje i činnost sportovních klubů. "Množství sportovních oddílů v našem městě dokazuje, že Trutnov je opravdu městem sportu, a já věřím, že dobře fungující informační portál může rozvoj trutnovského sportování ještě více podpořit," uzavírá Ivan Adamec s tím, že Trutnov je ideálním místem ke sportování a k aktivnímu trávení volného času především díky kvalitnímu sportovnímu zázemí i vybavení, které je ve městě všem k dispozici.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře