Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Náchodští fotbalisté se připravují na jarní část sezony

Náchodští fotbalisté se připravují na jarní část sezony

Email Tisk PDF

znak-NáchodFotbalisté divizního fotbalového celku FK Náchod se v novém roce plnou vervou vrhli do přípravy na jarní část sezony 2014/2015. Po podzimu si 10. tým tabulky Divize C připsal z 15 utkání 19 bodů za čtyři výhry a pět remíz a má s mírně záporným skórem 19:26 co dohánět. V rámci přípravy se mužstvo zúčastní také Zimního turnaje, ve kterém zatím odehrál dvě utkání.

První přípravný zápas však byl ještě předtím na umělé trávě MFK Chrudim, který hraje o soutěž výše v ČFL. Vzhledem k dřívějšímu začátku přípravy ze strany soupeře bylo utkání spíše kondičním tréninkem. První poločas ještě náchodští hráči udrželi se soupeřem krok, ve druhé už však soupeř potvrdil svou kvalitu a rychlostí a kombinací náchodské mužstvo přehrál a zaslouženě zvítězil. Hned po změně stran využili nepozornosti a chyb, aby po hodině hry přidali druhou branku a pět minut před koncem uzavřeli účet utkání na 3:0.

Další utkání již mělo lepší parametry, když již v prvním kole Zimního turnaje nastoupili Náchodští proti Červenému Kostelci. Netrvalo dlouho a hned ve 2. minutě se po vráceném centru dostal ve skrumáži míč k Davidu Hlavovi, který z voleje nedal brankáři žádnou šanci – 1:0. Paradoxně je Hlava hráčem Červeného Kostelce, ale na zkoušku nakoukl do náchodské kabiny. Ani ne po čtvrt hodině se skóre měnilo znovu, když Malý dorážel ve vápně odražený míč a nechytatelně upravil na 2:0. Tento snadno nabitý náskok náchodské hráče mírně ukolébal a trest přišel hned v 16. minutě, když po standardní situaci snížil Koval na 2:1. Druhý poločas s obměněnou sestavou měl opět dobré parametry a odměnou byly dvě branky. Nejprve v 53. minutě v pádu trefil centr Martin Moravec, a hned čtyři minuty později zakončil pěknou kombinační akci Vejpravy s Petrem druhý jmenovaný na 4:1. Druhé utkání přípravy tak přineslo lepší výsledek, který však nelze přecenit.

Druhé utkání zimního turnaje bylo střetnutí s dalším divizním týmem MFK Trutnov. Ten, ač v divizi průběžně těsně drží třetí příčku, se dostal v tomto utkání pod tlak. Utkání bylo ostré s vyhecovaným přístupem na obou stranách. Již osmá minuta rozezvonila konstrukci za náchodským brankářem, dvanáctá minuta pak znamenala první stoprocentní příležitost díky pokutovému kopu nařízenému po faulu brankáře na druhé straně hřiště. Stejně dobré tipování, jako měl následně brankář, najdete na bet365. Penaltu totiž Malý kopl špatně a domácí brankář tak svou chybu dokázal napravit. Následoval vyrovnaný poločas se snahou o rychlou hru, kterou však kazily nepřesnosti. Po čtvrt hodině hry našel rohový kop Moravce, který otevřel střelecký účet tohoto střetnutí – 0:1, přičemž tento stav vydržel až do poločasu.

Po přestávce, kdy obě mužstva prostřídala, pokračovala snaha o kombinace, které vyústily v několik slibných šancí na obou stranách. Deset minut před koncem nádherně vysunul Srkal kolmicí Malého, který si počínal mnohem lépe než při exekuci pokutového kopu a zvýšil na 0:2. Uspokojení z tohoto počinu však netrvalo dlouho, když po ztrátě míče uprostřed hřiště zaběhl za obranu Tauchman a po kličce brankáři upravil skóre na konečných 1:2.

Tímto vítězstvím se náchodský tým ujal vedení v tabulce Zimního turnaje. K dalšímu utkání nastoupí již tuto sobotu 31. ledna od 10 hodin proti týmu Sparta Úpice. Držme jim palce nejen v tomto utkání a celém zimním turnaji, ale zejména v jarní části divize.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře