Čtvrtek 28.březen 2024

Jste zde: Sport Fotbal Jaroměř veze po bojovném a taktickém výkonu zasloužené dva body z Vysokého Mýta

Jaroměř veze po bojovném a taktickém výkonu zasloužené dva body z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

mytoJaroměř ve 22. kole získala ve Vysokém Mýtě dva body. Po remíze 1:1 o druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy. V nich se střelci Jaroměře nemýlili.

SK Vysoké Mýto - FK Jaroměř 1:2P (1:1)

Branky: 31. Motl (p.k.) - 20. Matějka. (Rozhodující penalta Hrabík)

SK Vysoké Mýto: Zavřel - Trnka (46. Konečný), Žák, Živný, Valášek (66. Sedlák) - Tomášek, Mach (66. Dvořák), Motl, Kopřiva - Štěpánek (84. Kopřiva), Wimmer (79. Benda)

FK Jaroměř: Ondráček - Matějka, Ruml, Hrabík, Michek - Štajer, Čenovský (62. Michálek), Bano, Horák, Knap - Holub (K)

Jaroměř vstupovala do sobotního zápasu v nepříliš dobrém rozpoložení. Spousta zranění v kádru a nelichovité výsledky z posledních zápasů jí na pohodě rozhodně nepřidaly. Úvod zápasu byl opatrný z obou stran a byla to Jaroměř, která měla dva dobré náznaky ke skórování, ovšem nevyužila je. Domácí poté trochu přidali a výsledkem toho bylo pár "pološancí". Přišlo tak zasloužené vedení Jaroměře. Ve 20. minutě přišla standardní situace, kterou rychle rozehrál Čenovský s Holubem, ten naservíroval před prázdnou branku Matějkovi, který se nemýlil - 0:1. Pro domácí byl tento gól veliký šok, ze kterého se dlouho nevzpamatovali. Z tohoto šoku je vyvedla bohužel rozhodčí zápasu paní Zadinová, která ve 31. minutě odpískala ruku Rumla ve vápně Jaroměře, kterou však viděla jen ona. Lehce "opaření" domácí z této výhody nakonec pohodlně vyrovnali, když se trefil Motl - 1:1. Ve 44. minutě už postupoval Holub po krásné přihrávce Čenovského středem hřiště úplně sám na domácího brankáře, ovšem jeho průnik zastavil nepochopitelně praporek lajnového rozhodčího. Do konce poločasu již žádná větší šance z obou stran nepřišla a šlo se do kabin.

Druhý poločas byl obraz hry podobný. Jaroměř dobře bránila a na velikém hřišti vyrážela do nebezpečných brejků. S přibývajícím časem byli domácí čím dál více nervóznější, a na jejich kopačky se vkrádala nepřesnost. Jaroměř dobře bránila a hrála velmi obětavě. Kýženého gólu se domácí nakonec i přes veliký závěrečný tlak nedočkali, a tak na řadu přišly penalty. V těch se do poslední série nikdo nemýlil, až v té poslední domácí hráč přestřelil a Hrabík zpečetil možná trochu překvapivé, ale zasloužené vítězství Jaroměře po penaltovém rozstřelu.

Jaroměř sehrála velmi dobré utkání. Bojovala, pozorně bránila a hrála velmi dobře takticky. Odměnou ji byla 0 na jajím kontě inkasovaných gólů ze hry a zasloužený bod navíc po penaltovém rozstřelu.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Zápas jsme zvládli velmi dobře takticky. Základem pro náš dnešní úspěch byla bojovnost a větší zaujetí pro hru. Šli jsme do utkání s cílem neinakosovat a vycházet ze zajištěné obrany, což hráči beze zbytku splnili.