Středa 6.prosinec 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Jaroměř ve značně oslabené sestavě podala v Turnově statečný výkon a sahala i po vítězství

Jaroměř ve značně oslabené sestavě podala v Turnově statečný výkon a sahala i po vítězství

Email Tisk PDF

trenFotbalisté FK Jaroměř nastoupili v neděli ve 14. kole divize C v Turnově. V oslabené sestavě podali statečný výkon a v zápase sahali i po vítězství. Nakonec prohráli na pokutové kopy, a tak si do tabulky připsali jeden bod.

FK Pěnčín-Turnov - FK Jaroměř 0 : 0, na penalty 1 : 0

Rozhodující penalta: Hyka

FK Pěnčín-Turnov: Hyka - Kratochvíl, Šimek, Novotný, Petřík (K) - Cigánek (46. Tvrdý), Beníšek, Papoušek, Havel (85. Matoušek) - Šulc, Dlouhý (72. Moravec)

FK Jaroměř: Ondráček – Horák, Holub (K), Michálek, Čenovský - Častvaj (78. Vladeka), Bano, Krahulec, Kilevník - Škoda, Exnar (21. Železov)

Jaroměř zajížděla do Turnova značně oslabena, ale s odhodláním bojovat o každý metr hřiště. To se jí dařilo a od začátku byla aktivnějším týmem. V 5. minutě měla i první velikou šanci. Centr Exnara z levé strany propadl na zadní tyči k úplně volnému Častvajovi, ale ten prázdnou domácí branku nedokázal trefit. Ve 14. minutě přihrával Bano na Exnara, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář na roh. V 18. minutě kopal další TK Čenovský, na jeho konci byla nebezpečná hlavička Kilevníka, se kterou si však domácí brankář dokázal poradit. Jaroměř byla dál velmi aktivní a nepouštěla domácí do žádného souvislého tlaku. Ve 21. minutě přišlo nešťastné zranění velmi aktivního Exnara, který musel nuceně střídat a sezóna pro něj předčasně skončila. Ve 26. minutě se dostal k nebezpečné střele domácí Papoušek, ale minul. Ve 33. minutě střílel nebezpečně domácí Šulc, ale Ondráček byl na místě. Ve 44. minutě měli domácí největší šanci prvního poločasu. Trestný kop Papouška však Ondráček reflexivně vyrazil nad branku. Ve 45. minutě mohla jít Jaroměř do vedení. Krásnou kombinaci předvedli v rohu hřiště Kilevník, Čenovský a Holub, který se dostal do vápna až před brankáře Hyku, ale z hodně těžkého úhlu ho nedokázal překonat.

Do druhého poločasu vstoupila Jaroměř stejně aktivně a s ještě větším odhodláním vstřelit branku. V 56. minutě kopali domácí roh a Šulc jen těsně minul Ondráčkovu branku. V 60. minutě se nechal hloupě a nesmyslně vyloučit jaroměřský Železov a oslabil tak značně svůj tým. Jaroměř však nepoložil ani tento fakt a dále statečně bojovala. V 66. minutě mohla jít dokonce do vedení. Ondráček vyzval do brejku dlouhým odkopem Škodu, který přihrál na druhou stranu Holubovi. Ten se zbavil domácího obránce, ale střela levou nohou šla bohužel těsně vedle Hykovy branky. Domácí se s přibývajícím tlakem stále tlačili před branku Jaroměře. Ta však pozorně a obětavě bránila. V 71. minutě měli domácí velikou šanci, ale závar ve vápně vyřešil dnes jistý Ondráček. V 73. minutě přihrával Papoušek na Moravce, který trefil tyč jaroměřské branky. V 83. minutě přišel centr domácích, na jehož konci bylo zakončení Moravce, ale Ondráček byl znovu na místě. V 84. minutě měla Jaroměř největší šanci druhého poločasu. Bano postupoval v tandemu s Vladekou na jediného domácího obránce, ovšem Vladeka bohužel nedokázal gólovou přihrávku od Bana přetavit v gól. Do konce zápasu se domácí ještě snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale Jaroměř dokázala nerozhodný stav a nulu na svém kontě s vypětím všech sil udržet. Penaltová loterie pak vyšla lépe domácím a připsali si tak plusový bod navíc.

Jaroměř odehrála i ve značně okleštěné sestavě velmi dobrou partii. Podala ve všech řadách velmi bojovný, kompaktní a obětavý výkon, a při troše štěstí mohla, a možná i dokonce měla, tento zápas vyhrát. Slova uznání a chvály se jí pak dostalo od domácích hráčů, příznivců, i rozhodčích. Bohužel však dokázala z turnovského hřiště získat jen bod.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Z Turnova vezeme bod, byť jsme sahali po třech. Hráči nechali na hřišti vše a ukázali svůj charakter, a to i vzhledem k tomu, že jsme od šedesáté minuty hráli v oslabení.

Na fotografii trenér FK Jaroměř Miloš Exnar, zdroj www.fotbaljaromer.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře