Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Fotbalisté Náchoda vstupují do nového roku

Fotbalisté Náchoda vstupují do nového roku

Email Tisk PDF

fknachodVíce než dva měsíce bez ostrého utkání je spousta času na přemýšlení o fotbalovém řemesle. Pramení z něj notná touha po kulatém nesmyslu. To je očekávaný výsledek, který si ze zimní přestávky do jarní přípravy vnesou hráči divizního Náchoda. Po překvapivě bodově skoupém podzimu mají hráči co dohánět a ode dna se mohou odrazit jedině nahoru.

Po patnácti odehraných kolech se náchodští fotbalisté, kteří si přišli jen na dvanáct bodů, krčí s nejhorší ligovou obranou až na samém dně ligové tabulky divize C. Právě obranná fáze byla největším kamenem úrazu, s 39 brankami a průměrem 2,6 obdržené branky na zápas se vyhrává velice složitě. Ač letní příprava s ofenzivním pojetím hry a zvučná jména posil dávaly dobrý vstupní základ, nedostalo se individuálně silným hráčům potřebného klidu, aby mohli svůj tým v těžkých situacích podržet. Nedařilo se však ani týmu jako celku, kdy by se hráči postavili jeden za druhého, a i přes hrozící nefotbalovost zkusili silou vůle a poctivým přístupem k jednotlivým utkáním získat body na svou stranu.

Ofenzivní síla jen pokulhávala

Zatímco defenziva měla v některých zápasech brány dokořán, když Kolín vstřelil čtyři branky, Ústí nad Orlicí a béčko Pardubic dokonce šest branek a v posledním zápase pětibrankovým přídělem podtrhly nezdary podzimu Živanice, stalo se pouze dvakrát, že by útočníci stříleli slepými. Relativně stabilní jednobrankové či dvoubrankové příděly však při počtu obdržených branek zdaleka nestačil.

Vstup do sezony přitom vypadal více než slibně. V prvním utkání vítězství 2:1 nad Trutnovem, třetí kolo pak přineslo dva body po utkání s Vysokým Mýtem, klesající výtěžnost z lichých utkání pak v pátém kole s Ostrou přinesl po bezbrankové remíze další bod. Bohužel další plný bodový zisk přišel až v utkání s Turnovem, aby další dva bodíky přišly po penaltové výhře nad Čáslaví. Jenže to už byl konec října a poslední bod z domácího utkání s fotbalisty Kratonoh byl málo.

Trenérská rošáda zas a znova

Nový impulz v podobě sázky na výměnu trenéra přišel právě před 12. kolem, kdy na lavičku usedla dvojice Holbík a Dudek. Novému vedení sázkové kanceláře věřily, avšak bodově tato výměna své očekávané ovoce nepřinesla a do jarních bojů tým povede nově kouč Ondřej Szabo. Toho prozatím v téměř dvouměsíční přípravě čeká minimálně pět přátelských utkání, během kterých bude mít možnost zapracovat do sestavy mladé a perspektivní nováčky, zkušeným harcovníkům pak naopak zvednout sebevědomí a nastartovat tak brankostroj a zejména defenzivní val, který bude stahovat aktuálně čtyřbodové manko na záchranu. O to se může pokusit hned v prvním ostrém utkání jara, kdy se 12. března k odvetě vydá tým na půdu předposledního Trutnova.

Předtím však hráče čeká několik přípravných utkání. To první tuto sobotu proti královéhradecké Olympii na umělé trávě v Bělovsi Náchod prohrál 2:6. V sobotu pak čeká náchodský tým další utkání s rychnovským Spartakem. Kolotoč s mladými dorostenci pak v únorové středy roztočí náchodští fotbalisté nejprve s královéhradeckou devatenáctkou, aby týden na to vyzvali dorostence Mladé Boleslavi. Prozatím poslední pevně stanovený termín přátelského utkání je s fotbalisty Červeného Kostelce.

Jak se novému trenérovi podaří své mužstvo na jarní stíhací jízdu připravit a zda druhá polovina sezony přinese kýženou záchranu, se definitivně dozvíme v polovině června, do té doby však budou náchodští fotbalisté vítat každou fanouškovskou podporu, kterou jim v náročných utkáních můžete poskytnout.

Foto archiv www.fknachod.sklub.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře