Pátek 19.duben 2024

Jste zde: Sport Fotbal Fotbal: V posledním podzimním zápase Náchod prohrál se Dvorem Králové nad Labem

Fotbal: V posledním podzimním zápase Náchod prohrál se Dvorem Králové nad Labem

Email Tisk PDF

dvur

V posledním zápase podzimní části fotbalové divize přivítal v dohrávce odloženého zápasu 12. kola Náchod na svém hřišti v Bělovsi tým ze Dvora Králové nad Labem. Náchod prohrál 1 : 0 a ve vyrovnaném středu tabulky přezimuje s 20 body na 9. místě.

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem 0 : 1 (0 : 1)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a od úvodních minut se snažili průniky po křídlech větrat hostující obranu. To se dařilo, jenže do bezprostředního ohrožení branky se náchodští nedostali. První přímou střelu na branku si tak v 8. minutě připsali hosté, Baláž s ní však problémy neměl. Ty mu hosté přidělali až ve 23. minutě, kdy centrovaný míč vrátil do ohně před Baláže Rejl a Marks nekompromisní ranou pod břevno poslal hosty do vedení – 0 : 1. Domácí mohli gólově odpovědět o čtyři minuty později, Petr prošel do vápna Dvora, zpětnou přihrávkou vyzval k zakončení Punara, jenže jeho rána postrádala razanci a nedostala se tak ani k samotné brance. Deset minut před koncem první půle centroval z pravé strany Simon, gólman vyboxoval míč za velké vápno, kde se do něj opřel kapitán Nejman. Těsně před brankářem ho srazil na roh jeden z dvorských zadáků. Z následného rohu přišla největší šance domácích v celém utkání, přetažený míč na zadní tyč ale usměrnil v záklonu hlavičkující Rompotl těsně vedle hostující branky.

Druhý poločas už přinesl jen obrovskou domácí křeč, která byla s přibývajícími minutami stále silnější. Domácí se snažili, bojovali, ale nic se jim nedařilo. Všechny důležité přihrávky končily na kopačkách Dvora, míče při zpracování odskakovaly, a tak pozorně bránící Dvůr si hubené vítězství už pohlídal.

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: "První poločas byl z naší strany v pořádku, měli jsme tam několik povedených akcí, které jsme ale opět nedokázali dotáhnout. Na druhou stranu jsme zase dostali laciný a zcela zbytečný gól. Ve druhém poločase už to byla od nás křeč."

"Dle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě. Míč jsme měli mnohem častěji na kopačkách a domácí jsme do výraznější šance nepustili. Snad jedna hlavička v první půli, ale ta mířila hodně mimo. Jsem rád, že rozhodl právě Viktor Marks, jenž si svým přístupem místo v základní sestavě vysloužil. Znovu se hrálo na trávníku, jehož stav můžeme soupeři jen tiše závidět. Snad se přes zimu něco změní a upadající tréninkové možnosti město začne důrazně řešit. Bez pomoci radnice nemáme šanci na této úrovni hrát dál. A to mluvíme hlavně o mládeži," komentoval zápas trenér Dvora Králové n. L. Čeněk Celler.

Sestava Náchoda: Baláž, O. Nejman, Hubka, Rompotl, Gross, Simon, Hubička, Punar (46. Škoda), Petr, Malý (46. Vrabec), Kuťák (76. D. Nejman).

Sestava Dvora Králové nad Labem: Ulrych, Podolník, Kruliš (20. Blažek), Rejl, Ježek, Kilevník, Fejk, Moník, Čenovský, M. Otradovský, Marks (79. Samler).