Sobota 20.duben 2024

Jste zde: Sport Fotbal Fotbal: Česká Skalice si v krajském přeboru zastřílela s Dvorem Králové

Fotbal: Česká Skalice si v krajském přeboru zastřílela s Dvorem Králové

Email Tisk PDF

micudaTým České Skalice, který bojuje o udržení v soutěži, si ve 21. kole krajského přeboru zastřílel se Dvorem Králové nad Labem a zvítězil 7 : 2. Červený Kostelec zvítězil a je stále na dosah čelu tabulky. Náchod v divizi doma prohrál s Novou Pakou.

Divize C: FK Náchod - 1. FK Nová Paka 0 : 1 (0 : 0)

Náchod sehrál doma s Novou Pakou dva zcela rozdílné poločasy. V prvním, kdy byli hosté nebezpečnější, Náchod neinkasoval a ve druhém, kdy byli lepší domácí, Nová Paka vstřelila jediný gól utkání.

Už po čtvrt hodině hry se poprvé, a zdaleka ne naposledy, vyznamenal domácí brankář Baláž, když zneškodnil vyloženou šanci Froňka. O chvíli později Hubička narýsoval kolmici na Malého, ten posadil na zadek beka, ale jeho centr malým vápnem nikdo z domácích hráčů do sítě neusměrnil. O deset minut později se vyznamenal opět domácí brankář, který tentokrát zneškodnil vyloženou šanci novopackému Macháčkovi.

Hra domácích se po změně stran výrazně zlepšila, přibylo pohybu a rázem i brankových příležitostí. Nejprve se ale opět vyznamenal Baláž, který vytáhl Macháčkovu ránu. Po hodině hry přišla největší šanci domácích. Simon vysunul Hubičku, ten se ale se zakončením unáhlil a mířil mimo. Vzápětí si Srkal ve vápně položil hostujícího stopera, ale gólmana Nové Paky neprostřelil. Dvanáct minut před koncem ustál hostující Janda souboj s Nejmanem a ranou do protipohybu Baláže vstřelil jediný gól zápasu – 0:1. Domácí v závěrečných minutách vrhli všechny síly do útoku, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak, pět minut před koncem musel tváří v tvář čelit další vyložené šanci Baláž. Uspěl však i tentokrát. Ani jeho vynikající výkon ale na body Náchodu nestačil.

Sestava Náchoda: Baláž – O. Nejman, Kudláček, Hubka, Rompotl – Faltus (46. Simon), Srkal, Hubička, Gross (69. Petr) – Kuťák (81. Šulc), Malý.

Krajský přebor: Česká Skalice - Dvůr Králové B 7 : 2 (2 : 1)

V prvním letošním opravdu slunečném dni měli vynikající začátek domácí, když se v šanci hned v 1. minutě ocitl Belák. Ten sice minul, ale už o tři minuty později poslal do vápna míč Diviš, Chmelík zpětně nahrával a Pejchal trefil přesně k tyči – 1:0. V 7. minutě Divišův lob skončil jen těsně nad brankou. V této fázi zápasu to vypadalo, že velice mladé mužstvo Dvora, které navíc přijelo jen s 11 hráči, bude „na ručník", jenže poté však aktivita domácích zcela opadla, hra byla plná nepřesností a hosté začali být lepším týmem. Z toho i vyplynuly jejich šance – v 11. minutě z trestného kopu a v 25. po rohovém kopu. Druhou branku však přesto vstřelili domácí, když se v 31. minutě dostal ve vápně míč k Sedláčkovi a ten přesně zakončil – 2:0. Hosté však nadále hráli aktivně do útoku a v 37. minutě byli odměněni brankou – po trestném kopu hráč Dvora napálil odražený míč přímo do růžku branky.

Poločasová přestávka se nečekaně protáhla kvůli nevolnosti pomezního rozhodčího a na lajnu musel nastoupit jeden z diváků. Delší přestávky využil domácí kouč k důraznému proslovu a do druhého poločasu domácí nastoupili s větším odhodláním. V 49. minutě Diviš technicky obstřelil brankáře, avšak mířil jen těsně vedle. Zato v 52. minutě už Pejchal mířil přesně – 3:1. V 58. minutě chyboval skalický brankář, fauloval ve vápně a hosté snížili z pokutového kopu – 3:2. Poté už ale na hřišti bylo jen jedno mužstvo – Jiskra – a to zcela ovládlo zápas. V 60. minutě dostal příliš prostoru Diviš a bylo to 4:2. V 62. minutě se krásně z voleje trefil nejlepší hráč zápasu Pejchal a dokonal hattrick – 5:2. A to ještě o 2 minuty později trefil břevno. Kolem 70. minuty měl dvě šance skalický Železov, jenže ani jednu neproměnil. V 82. minutě po chybě hostující obrany skóroval nový muž na hřišti Frinta – 6:2. V 83. minutě hosty znovu zachránilo břevno, ale ještě jednoho gólu nebyli ušetřeni, protože v 87. minutě se podruhé trefil Diviš – 7:2.

Sestava České Skalice: Krunčík – Vít, Goll, Killar (46. Železov), Chmelík – Belák, Pejchal (84. Nymsa), Pohl, Voráček (69. Novák) – Sedláček (78. Frinta), Diviš

Červený Kostelec - Hořice 1 : 0 (0 : 0)

"Klasické remizové utkání, ve kterém rozhodla v předposlední minutě naše nezvládnutá standardka. Bohužel se jednalo o náš rohový kop a z brejku domácí rozhodli. Předtím jsme trefili břevno a domácí měli jen dva náznaky šancí. Z tohoto pohledu je jejich výhra velice šťastná a pro nás krutá. Teď nezbývá než příští týden proti Slavii napodobit Spartu," komentoval zápas a nešťastný závěr vedoucí hořického mužstva J. Vydra. Branku Kostelce vstřelil v 89. minutě Martin Vít.

Sestava Červeného Kostelce: Balcar - Škoda, Bárta, Petrů, Kováčik, Janko, Hlava D., Vít M., Vejman (77. Hypius), Martínek (53. Dvořáček), Vlček

Jaroměř - Týniště nad Orlicí 1 : 4 (0 : 1)

"Utkání jsme si prohráli hrubými chybami před vlastním pokutovým územím, které zkušení hosté dokázali využít," řekl k zápasu trenér Jaroměře Vlastimil Horák. Spokojený byl naopak trenér hostí Radek Hrubý: "Ač výsledek vypadá jednoznačně, tak vítězství se nerodilo vůbec lehce. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvářeli si šance a vstřelili první branku. Druhý poločas se nám dařili protiútoky, z čehož vyplynuly další vstřelené góly. V rozhodující chvíli nás podržel gólman Marčišin. Pochvalu zaslouží všichni hrači."

Sestava Jaroměře: Klofanda – Hořínek, Svoboda, Hrobský, Ponikelský – Kučera, Holub, Michálek, Ruprich – Škoda, Strakatý