Jste zde: Sport Fotbal Florbalisté TJ Sokol Jaroměř postoupili do nově vznikající Národní ligy

Email Tisk PDF
seznam článků
Strana 2
Všechny strany

SpolečnáFlorbalisté TJ Sokol Jaroměř o víkendu vyhráli obě utkání a skončili tak na 5. místě 2. ligy. Podařilo se jim tak postoupit do nově vznikající Národní ligy. Díky tomu se také stali momentálně nejúspěšnějším týmem v kraji a po extraligových Pardubicích a prvoligových Svitavách i ve východních Čechách.

FBC Trutnov (DTJ) - TJ Sokol Jaroměř 5 : 7 (0:2; 2:4; 3:1)

Trutnovu již v tomto zápase o mnoho nešlo, rozhodovalo se pouze o tom, na jaké pozici ve spodní části tabulky skončí. Motivací pro ně nebyla až tak jejich vlastní výhra jako spíš naše prohra, která by zabránila naší účasti v nové Národní lize.

Do zápasu jsme se lépe dostali my, když na začátku třetí minuty našel Jiří Novotný na křídle Pavla Kotrče a hned první střela zapadla za záda gólmana. Z protiútoků ale hrozil i soupeř. Branka ale žádná nepadla. Pak nám byla v 15. minutě byla nabídnuta přesilovka, která přinesla ovoce. Pavel Kotrč našel Petra Haška, ten s pomocí teče skóroval!

Na začátku druhého dějství byla stejná příležitost nabídnuta i Trutnovu, ten ji také využil střelou Votočky do vinglu a snížil na 1:2. Hned na to použil trutnovský hráč velmi slušný zápasnický chvat, nedovoleně si ale bohužel počínal i náš brankář a tak se hrálo jen 4 na 4. V té se nám podařilo prosadit, když Jiří Novotný backhandem trefil náročnou skákající přihrávku Pavla Kotrče. Posléze ještě zvýšil Vojtěch Schwarz dorážkou střely Jiřího Novotného. Chvíli na to se zas hrálo 4 na 4. Ta se na půl minuty změnila na 4 na 3 díky zdržování trutnovského hráče, na souhru Hašek - Schwarz ale stačilo 7 vteřin, když zakončil do prázdné brány druhý jmenovaný - 1:5. Gól byl však následovaný naším vyloučením za blokování hole. Tuto šanci využil Trutnov vteřinu před jejím ukončením střelou Dohnala tečovanou těsně před brankářem. S vyloučeními se nešetřilo ani nadále, tentokrát v náš prospěch a to i výsledkově. Pavel Kotrč prostřelil ze středu golmana po nahrávce Petra Haška - 2:6. V zapětí bylo proti nám nařízeno trestné střílení, to ale Lukáš Flégl zlikvidoval. A nenechte se mýlit, někdy by to stačilo na celý zápas, ale my jsme teprve ve 14. minutě druhé třetiny! A co jsme se dostali z jednoho oslabení, spadli jsme do druhého. To jsme ale také ubránili a třetí části se šlo za stavu 2:6 v náš prospěch.

No a s vylučováním se pokračovalo i na jejím začátku, tentokrát bohužel pro nás. Při té nás zachránilo i břevno, což bohužel nepomohlo, kdy před bránou nedůsledně bráněný Pradáč zakončil k tyči. No a v osmé minutě další oslabení. V půlce třetiny jsme navýšili vedení, když Honza Škola našel na křídle volného Petra Haška, který z úhlu zakončil ke vzdálenější tyči - 3:7. O dvě minutky později ale došlo k dalšímu snížení, střelu Tomeše dorazil Trnka. A v zapětí přišel gól trutnovského Krska díky zacloněné střele, který zdramatizoval utkání. Tři minuty před koncem byla přesilovka nabídnuta nám, ta sice skončila nevyužita, ale tři body z derby byly naše!

Komentář trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "I když jsme měli zápas většinou pod kontrolou, vítězství se nerodilo lehce. Rozhodlo, že jsme velice dobře využívali přesilové hry a pokaždé dokázali odpovědět na snížení soupeře."

Kapitolou samou pro sebe byli fanoušci. Těch jaroměřských byla pravděpodobně v hledišti mírná většina a fandili více než dobře. Nutno uznat, že i domácí byli slyšet a tak při zápase panovala výborná atmosféra hodná takto vypjatého utkání. Děkujeme!

Branky Jaroměře: 02:03 Pavel Kotrč (Jiří Novotný), 15:57 Petr Hašek (Pavel Kotrč), 22:22 Jiří Novotný (Pavel Kotrč), 23:59 Vojtěch Schwarz (Jiří Novotný), 28:17 Vojtěch Schwarz (Petr Hašek), 32:38 Pavel Kotrč (Petr Hašek), 51:42 Petr Hašek (Jan Škola)
Branky Trutnova: 21:15 Ondřej Votoček (Jakub Davidík), 31:00 Martin Dohnal (Ondřej Votoček), 42:13 Jan Pradáč (Filip Tauchman), 53:39 Martin Trnka (Lukáš Tomeš), 54:58 Vojtěch Krsek (Filip Tauchman)

Florbal Primátor Náchod - TJ Sokol Jaroměř 7 : 8 (0:4; 3:1; 4:3)

Zápas jsme mírně aktivněji začali my a vyplatilo se, při akci po pravém mantinelu se po nahrávce Pavla Kotrče prosadil Jiří Novotný. Ve stejném čase jsme ale šli do oslabení pro nesprávnou výstroj, když brankář neměl očíslovaný dres. To jsme přežili. Chvíli na to nás však zachránilo břevno a navíc jsme přišli o Petra Jiřičku, který se po vražení přes mantinel uhodil do hlavy a točila se mu hlava. Když brankář chytil míček mimo brankoviště, dostali jsme příležitost trestného střílení, které ale nebylo využito. Při následujícím oslabení měl největší příležitost soupeř. Hned nám ale byla nabídnuta další přesilová hra, také nevyužitá. A hned přesilovka další. Ta se konečně zadařila, Pavel Kotrč nahrál k levému mantinelu Vojtěchu Schwarzovi, který se z úhlu trefil pod víko. A další nájezd, tentokrát za hru v brankovišti, využitý Pavlem Kotrčem - 0:3! Rozdíl se ještě navýšil, když Jiří Novotný našel po akci na jeden dotek Vojtu Schwarze, který měl před prázdnou bránou jednoduchou práci. A za chvilku, před koncem první části, další přesilovka, která byla přerušena přestávkou...

...a nevyužita. V druhé třetině opět nastoupil Petr Jiřička. Prvním skórujícím týmem byl Náchod když se schovanou střelou od půlky od mantinelu trefil Nosek. Břevno zachránilo i Náchod po svářečce Jana Hrobského. No a nás po standardce soupeře. 2:4 bylo skóre poté, co propadlo skákavé nahození Bachtíka od půlky. Další snížení přišlo, když se míček odrážel v brankovišti a díky noze se do ní i dostal. Odpověď Pavla Kotrče po úniku po pravém křídle ale byla rychlá. Druhá třetina se tak končila za stavu 3:5.

Další navýšení našeho skóre přišlo hned po 12 vteřinách té třetí, kdy Vojtěch Schwarz zavezl míček do rohu, vymotal se, nahrál Jiřímu Novotnému a ten prázdnou bránu neminul. Snížení přišlo o pár minut déle, když zůstal před bránou osamocen Hrubý. Na 4:7 zvýšil Pavel Kotrč, když ho od půlky do samostatného úniku vyslal Jakub Kubina. V 16. minutě dorazil Petr Hašek břevno Jana Školy - 4:8! V zapětí ale snížili domácí střelou Vlčka z otočky. Necelé tři minuty před koncem se hrálo 4 na 4. V této fázi se prosadil Haushke s pomocí teče. Půl minuty před koncem sice Náchod dostal míček do brány, ale pouze s pomocí vysoké hole, navíc hned na to byl za hru rukou vyloučen domácí hráč. V oslabení Náchod sice 3 vteřiny před koncem snížil na rozdíl jediné branky, to nám ale v postupu do Národní ligy nezabranilo! Velmi cenná výhra 8:7 z našeho pohledu! Opět musíme poděkovat věrnému jádru našich fanoušků, kteří nás po celý zápas skvěle podporovali!

Komentář trenéra domácích Tomáše Třešňáka: "Pěkný vyrovnaný zápas, který jsme prohráli v první třetině, škoda, že rozhodčí nezvládli závěr utkání, kdy neposuzovali stejné zákroky stejně."

Komentář trenéra hostů Kamila Munzara: "Po první třetině, kdy jsme se dostali do vedení 4:0, jsme si mysleli, že zápas je rozhodnutý, ale museli jsme bojovat až do konce. Zaslouženě jsme zvítězili a můžeme slavit postup do národní ligy."

Branky: 22. Ondřej Nosek, 33. Ondřej Bachtík, 35. Ondřej Malík, 44. Jan Hrubý, 56. Jiří Vlček, 58. Tomáš Hauschke, 60. Ondřej Nosek - 3. Jiří Novotný, 15. Vojtěch Schwarz, 17. Pavel Kotrč, 19. Vojtěch Schwarz, 35. Pavel Kotrč, 41. Jiří Novotný, 51. Pavel Kotrč, 56. Petr Hašek; rozhodčí: Aleš Jansa - Daniel Jireček; vyloučení: 7:2; využití: 0:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Michal Majsnar 28 - Lukáš Flégl 25; po třetinách: 0:4, 3:1, 4:3.