Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Červenokostelecký fotbal oslavil 100 let své činnosti. Poblahopřát přišli i Jakub Kohák, Jiří Jarošík nebo Roman Skamene

Červenokostelecký fotbal oslavil 100 let své činnosti. Poblahopřát přišli i Jakub Kohák, Jiří Jarošík nebo Roman Skamene

Email Tisk PDF
seznam článků
Červenokostelecký fotbal oslavil 100 let své činnosti. Poblahopřát přišli i Jakub Kohák, Jiří Jarošík nebo Roman Skamene
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

ssto1

Červenokostelecký fotbal má za sebou velkou slávu. V pátek a v sobotu oslavil sto let své organizované činnosti ve městě. Dvoudenních oslav se zúčastnily stovky lidí – bývalými hráči a funkcionáři počínaje a prvotřídním českým fotbalistou Jiřím Jarošíkem nebo režisérem a hercem Jakubem Kohákem konče.

Celá slavnost začala symbolicky – turnajem těch, kteří mají s počítáním do sta možná ještě trochu problémy: starších přípravek a mladších žáků. Turnaje se zúčastnily vyjma domácích dětí i děti z Hronova, České Skalice a Velkého Poříčí. Obou dvou dnů slavností se také zúčastnili fotbalisté z partnerských Zabkowic, a tak nechyběly ani jejich fotbalové naděje. Výsledek: po slušném výkonu získali červenokostelečtí nejmenší fotbalisté bronz v obou kategoriích. Po turnaji přišla na řadu volná zábava a od 19 hodin ve stanu u sportovní haly večerní program prvního dne oslav - rekapitulace 100 let fotbalu v Červeném Kostelci, oceňování zasloužilých hráčů a funkcionářů oddílu a večerní zábava.

Červenokosteleckou fotbalovou historií provázel všechny přítomné Radek Navrátil a se vzpomínkami se v uvolněné atmosféře podělili také bývalí hráči a trenéři klubu. Na závěr večera vedení fotbalového oddílu spolu se starostou města Červený Kostelec Petrem Mědílkem poděkovalo všem za jejich činnost pro oddíl. Ti nejčinnější, jmenovitě Zdeněk Černohorský, Jaroslav Bečička, Miroslav Brojar, Josef Čermák, Karel Havlíček, Čeněk Hubka, Zdeněk Kejklíček, Oldřich Mallát, Lubomír Wícha, Miroslav Záveský, Jindřich Schuster, Karel Jindra a in memoriam Jindřich Holub, Jaroslav Kejzlar a Adolf Machek, byli také oceněni pamětním listem. První den oslav zakončila taneční zábava.

Na druhou polovinu oslav si organizátoři připravili bonbónek, který na fotbalový stadion přilákal stovky diváků: zápas červenokosteleckých internacionálů s All star týmem – složeným z bývalých i současných hvězd fotbalové i umělecké oblasti. Z širokého kádru týmu do Červeného Kostelce dorazili mj. Jiří Jarošík, Daniel Zítka, Tomáš Skuhravý, Jiří Novotný, Jakub Kohák, Roman Skamene nebo např. Sagvan Tofi. Proti nim se postavily cca dvě jedenáctky bývalých červenokosteleckých hráčů, a to ke konci zápasu dokonce i přímo na hřiště.

Po úvodním rozcvičení, focení a slavnostním nástupu v čele s devadesátiletým Miroslavem Záveským (nejstarší žijící bývalý hráč a předseda oddílu) a našimi nejmenšími fotbalisty bylo utkání rozehráno. I přes veškerou snahu přiměřenou uvolněné atmosféře oslav naši hráči nestačili na velezkušené hvězdy českého fotbalu, a tak brankový rozdíl spolu s přibývajícími minutami narůstal. Drtivé převaze hostů museli domácí čelit nejrůznějšími způsoby (dvojnásobný počet hráčů na hřišti, diskutabilní pokutové kopy atd.), a tak bylo o zábavu postaráno až do konce zápasu. Skóre zápasu se nakonec zastavilo na cifře 5:8 z našeho pohledu. Aby to divákům, kteří se ve slunečném počasí dobře bavili, nebylo líto, absolvovali hráči po závěrečném hvizdu také penaltový rozstřel. Ať už utkání skončilo jakkoliv, nejdůležitějším výsledkem bylo, že se přítomní dobře pobavili, děti získaly mnoho cenných podpisů a památečních fotografií a že se nikdo nezranil.

Po zápasu s hráči All star týmu uzavřel oslavy atraktivní zápas našeho áčka s divizními hráči Ząbkowic, který po atraktivním průběhu skončil 4:3 pro naše polské přátele. Až do brzkých ranních hodin pak probíhala u sportovní haly další taneční zábava. Po oba dva dny si na stejném místě mohli přítomní prohlédnout výstavu Procházka 100 lety fotbalu.

"Oslavy se vydařily i díky tomu, že bylo po oba dva dny pěkné počasí. V pátek, kdy proběhlo slavnostní setkání s bývalými hráči a funkcionáři klubu, byli všichni spokojení. V sobotu k nám navíc přijel opravdu silný All star tým, takže kdybych měl celou akci celkově zhodnotit, oslavy 100 let fotbalu v Červeném Kostelci měly důstojný průběh," vyjádřil se k fotbalové slávě hlavní organizátor Karel Jindra.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře