Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Áčko zvládlo penaltový rozstřel a připsalo si tak první historické divizní body

Áčko zvládlo penaltový rozstřel a připsalo si tak první historické divizní body

Email Tisk PDF

jaroměř

Fotbalisté FK Jaroměř nastoupili v neděli 30. srpna na domácí půdě ke svému dalšímu utkání, tentokrát proti FK Admira Praha. 

Začátek zápasu začal opatrně z obou stran a bez větších šancí. První větší šanci měli domácí v 19. minutě. Bano přihrál do běhu Škodovi a ten špičkou střílel těsně vedle domácí branky. Ve 23. minutě zahrozili hosté, když Majerova hlavička po rohovém kopu lízla břevno domácí branky. Ve 36. minutě přišla krásná akce, když putoval míč po ose Bano-Čenovský-Exnar. Posledně jmenovaného však vychytal hostující brankář. Ve 38. minutě měla Jaroměř další gólovku. Bano přihrál do strany Exnarovi, ten posunul na Škodu, který přehazoval hostující gólmana, ale neúspěšně. Udeřilo však těsně před odchodem do šaten. Ve 44. minutě přihrál Bano na Exnara, ten opět posunul na Škodu a jeho rána skončila až v síti - 1:0.

Druhý poločas začala Jaroměř špatně a vyklidila střed pole. Ve 49. minutě se prodral do vápna Jaroměře hostující Zahálka, ale Ondráček byl na místě. V 58. minutě již udeřilo. Centr z pravé strany usměrnil za Ondráčka hlavou chytře hostující Vosický - 1:1V 74. minutě kopali hosté trestný kop, hostující Vosický ho však nasměroval naštěstí pouze do tyče Ondráčkovy branky. V 80. minutě podnikli hosté nebezpečný brejk, ale domácí obrana se s vypětím všech sil ubránila. V 81. minutě postupoval na branku hostů domácí kapitán Holub, ale jeho střela byla zblokována a šla jen těsně vedle hostující branky. V 88. minutě zahrál hostující brankář rukou za vápnem a následovala červená karta. K trestnému kopu z hranice vápna se postavil Kilevník, ale trefil pouze zeď. Jaroměř i přes enormní závěrečný tlak vítězný gól nevstřelila, a šlo se tak do penalt. Ty zvládli lépe domácí, když nedali pouze jednu. Hodně jim k tomuto vítězství pomohl i gólman Ondráček, který hned 2 penalty kryl.

Jaroměř odehrála velmi dobrý první poločas, kdy měla i další šance na vstřelení gólu, ale bohužel je nevyužila. Hosté ve druhém poločase přidali a zaslouženě vyrovnali. V závěru zápasu chtěla obě mužstva přidat vítězný gól, ale to se ani jednomu z nich nepovedlo. V penaltové loterii pak přálo štěstí domácím, a připsali si tak historicky první divizní 2 body.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Odehráli jsme výborný první poločas, kdy jsme byli zaslouženě odměněni vstřeleným gólem. Po změně stran nás však soupeř dostal do hluboké defenzivy a měli jsme velké potíže kontrolovat míč uprostřed pole. V penaltovém rozstřelu jsme byli nakonec šťastnějším týmem my. Dva body bereme, soupeř byl velmi silný na míči. U svého týmu si cením bojovnosti a touhy se prát o premiérové divizní body.

FK Jaroměř: Ondráček - Horák, Holub(K), Svoboda, Ruml - Exnar, Michálek, Bano (58. Krahulec), Kilevník, Čenovský - Škoda (68. Ruprich)

Foto: Václav Mlejnek, zdroj: http://www.fotbaljaromer.cz/

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře