Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Venkovní představení Noci na Karlštejně si nenechalo ujít přes 650 diváků

Venkovní představení Noci na Karlštejně si nenechalo ujít přes 650 diváků

Email Tisk PDF
seznam článků
Venkovní představení Noci na Karlštejně si nenechalo ujít přes 650 diváků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

kar1Venkovní představení Noci na Karlštejně v podání DS NA TAHU mělo velký divácký úspěch. Do přírodního areálu v Červeném Kostelci si v pátek 6. června našlo cestu přesně 666 platících diváků. Exteriérové provedení hry umožnilo zapojit do hry koně a jiné nové rekvizity.

Zahrát oblíbené představení plné známých melodií Noc na Karlštejně pod širým nebem se ukázalo být jako velmi dobrý nápad. Krásné počasí nalákalo do přírodního areálu u Divadla J. K. Tyla přesně 666 platících diváků všech generací, kteří mohli být s tím, co viděli, velmi spokojeni. Byli jsme totiž svědky příjemně uvolněné a zábavné hry, která těšila zrak i sluch. Venkovní prostory navíc umožnily ozvláštnit hru o další rekvizity – Karel IV. a královna Eliška přijeli na Karlštejn na živém koni, Ofka na žebřiňáku a vyřádili se i Manové Přemysla Otakara, kteří měli na své souboje konečně pořádný prostor.

Nový prostor hru tedy evidentně ozvláštnil. Na druhou stranu umožnil hercům a režisérce Marcele Kollertové "užít si" pořádnou dávku adrenalinu: "Jak hodnotím toto představení? No, je pravda, že venku je to jiné, herec se musí poprat s jiným prostorem, nesmí si všímat okolních ruchů a to vše ještě dovršil vliv koně na herce. Možná se to trochu vleklo, kvůli těmto vlivům, ale i kůň je prostě tvor se svým názorem na věc. Proč by se otočil, jak my chceme, když on nechce. Proto vystoupení se zvířaty je tak trochu improvizace."

Dle reakcí z publika odcházeli diváci z areálu dobře naladěni. A spokojeni byli i organizátoři. "Přes 600 lidí jsme tedy opravdu nečekali, odhadovali jsme, že jich přijde tak o 100 až 150 méně. Ať tak či tak, jsem s účastí samozřejmě velmi spokojená. A jsem ráda, že si představení užívali nejen diváci, ale i herci," zhodnotila akci ředitelka městského kulturního střediska Lenka Slavíková. K ní se přidala i režisérka hry Marcela Kollertová: "Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří utvořili tu divadelní atmosféru společně s námi. Bez diváků to totiž není ono."

Další, opět venkovní představení je plánováno na 15. srpna – v Novém Městě nad Metují. A na přelomu srpna a září je navíc v plánu představení na Vízmburku.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře