Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo V Náchodě se chystá Deset Deka Festival

V Náchodě se chystá Deset Deka Festival

Email Tisk PDF
seznam článků
V Náchodě se chystá Deset Deka Festival
Strana 2
Všechny strany

hof1Jiráskovo gymnázium s podporou města Náchoda, jeho Kulturní a sportovní nadace a Královéhradeckého kraje přichází v červnu s dalším ročníkem dnes už poměrně rozsáhlého projektu. Po bok listopadových Náchodských Dnů poezie se v červnu postaví už 5. ročník Deset Deka Festivalu - přehlídky divadel spjatých se soubory DRED, DREJG a Jiráskovým gymnáziem. Divadelní festival nabídne během června třináct představení a jeden koncert.

Ve svém pátém ročníku Deset Deka Festival neopouští základní dramaturgickou linku a představuje současnou tvorbu souborů, jejichž kořeny pevně vězí v půdě Jiráskova gymnázia.

Více či méně domovské náchodské soubory se představí antickými motivy inspirovanou performancí (13. 6. DRED: Noctur), scénickým čtením (23. 6. DREJG: (O)/Padání) nebo barokní tragedií (25. 6. Geisslers Hofcomoedianten: Valdštejn).

Soubory přizvané k hostování rovněž oscilují ve velmi širokém pásmu od instalace (20. 6. Hana Voříšková) přes divadelní dekonstrukci (20. 6. Relikty hmyzu: Hamlet - chlapec, který přežil), takřka loutkohru (12. 6. Športniky: Gagarin) a storytelling (18. 6. DAMU: První dáma...) až po site specific (14. 6.ZUŠ Jaroměř: Obočí).

V rámci 5. ročníku DESET DEKA FESTIVALu se představí soubory amatérské i profesionální. K výjimečnostem patří vysoké zastoupení souborů působících ve spolupráci s pražskou DAMU i několik inscenací s mezinárodní účastí performerů z Portugalska, Slovinska, Rumunska. Tím dostal DESET DEKA FESTIVAL mezinárodní razítko, kterým jen stvrzuje pestrost své dramaturgie. Ta totiž kromě divadel zahrnuje i akce hudební (7. 6. ECHT!) a výtvarné a vede diváka i do netradičních prostorů (park, hospoda, kavárna, jazzklub, ...)

Od poezie k bigbeatu, od loutek k performance, z parku do hospody, z výstavy na koncert - letošní DESET DEKA FESTIVAL je křičícím divadelním Babylonem, který by neměl nejen náchodské veřejnosti uniknout.

Vstupenky na představení Gagarin, První dáme platí, druhá leze z gatí! a Valdštejn jsou k dispozici na www.kupvstupenku.cz . Vstoupenky na ostatní akce zakoupíte na místě.

Foto z inscenace Valdštejn - archiv souboru Geisslers Hofcomoedianten, zdroj www.nachodskyswing.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře