Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Festival Náchodská Prima sezóna 2012 se blíží

Festival Náchodská Prima sezóna 2012 se blíží

Email Tisk PDF
sezonaUž po patnácté ovládnou první týden v květnu Náchod a jeho okolí studenti z celé České republiky. Divadelní festival studentských a profesionálních souborů začne 30. dubna a 7. května ho uzavře ohňostroj.

"Pořádající občanské sdružení bude letos a do budoucna posíleno o velkou záštitu a spolupráci s radnicí a samotným městem, což by mohlo obnovit prestiž a punc festivalu, jenž měl v minulosti," řekla náchodská mluvčí Nina Adlof.

Tradiční součásti festivalu budou obohaceny o další možnosti kulturního vyžití, které budou celkově více viditelné a postřehnutelné v kulturních stáncích, a především v náchodských ulicích.

Začíná se tradičně v podvečer 30. dubna, kdy se na Dobrošově rozhoří čarodějnický oheň. Rodinné odpoledne a večer bude obohacen kulturním programem pro děti i dospělé v okolí Jiráskovy chaty na Dobrošově.

Samotný festival odstartuje 1. května. Město se zaplní studenty, divadelníky, výtvarníky, hudebníky a dalšími umělci a Náchod začne dýchat kulturou. Divadelní představení studentských a profesionálních souborů budou střídat vernisáže soutěžních výtvarných a fotografických prací mladých začínajících umělců. Ke slovu se dostanou soutěžní koncerty studentských kapel nebo filmová soutěž amatérských autorů. To vše za doprovodu známých interpretů a odborníků.

Nejmenší děti předvedou své výtvarné, literární a herecké umění v rámci festiválku Malá Prima sezóna. Interaktivní součástí festivalu budou workshopy a dílny různých oborů - např. výtvarné, fotografické, rétorické, pohybové, zvukové, filmové, hudební a mnoho dalších.

Tradiční součástí a zároveň zakončením festivalu je Májování na Masarykově náměstí, které je každoročně zakončeno ohňostrojem k výročí konce 2. světové války dne 7. května 2012.

Více informací i program najdete na stránkách www.primasezona.cz .

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře