Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Práce na projektu cyklostezky od Zábrodí k průmyslové zóně a do Lhoty pokračují

Práce na projektu cyklostezky od Zábrodí k průmyslové zóně a do Lhoty pokračují

Email Tisk PDF
seznam článků
Práce na projektu cyklostezky od Zábrodí k průmyslové zóně a do Lhoty pokračují
Strana 2
Všechny strany

zabrV současné době pokračují práce na projektu cyklostezky, která by měla propojit Zábrodí s centrem Červeného Kostelce a s průmyslovou zónou ve Stolíně a Lhotou.

Úseky, pro které je vydáno územní rozhodnutí jsou patrné z mapky pod článkem. Nyní se zpracovává dokumentace pro stavební povolení s rozpočtem předpokládaných nákladů tak, aby bylo možno požádat o dotaci na výstavbu cyklostezky. V případě úspěchu by se stavba mohla realizovat již v příštím roce.

Hlavním účelem cyklostezky má být pohodlné propojení centra Červeného Kostelce a rekreační oblasti Brodský, dále propojení centra města přes Svojsíkův park do průmyslové zóny Stolín (a výhledově též až do Babiččina údolí) a v neposlední řadě také bezpečné propojení mezi Červeným Kostelcem a Rtyní v Podkrkonoší. Trasování cyklostezky pro pěší a cyklisty je patrné z přiložených dokumentů.

Cyklostezka je navržena z většiny segregovaně od ostatní dopravy, v úsecích vedoucích Občinou a z parku A. B. Svojsíka směrem do Lhoty je navíc vybavena zvláštním pásem pro pěší. V některých úsecích naopak bylo nutné jízdní pás pro cyklisty sdružit s vozovkou obslužných komunikací. Počítá se i s vybavením cyklostezky městským mobiliářem a orientačním systémem.

Studie cyklostezky byla zpracována v červenci roku 2009. Následovalo zhotovení dokumentace pro územní řízení. Územní rozhodnutí bylo vydáno v roce 2010. Vzhledem k problematickým vlastnickým vztahům k některým pozemkům ve Rtyni v Podkrkonoší byly v dokumentaci pro územní řízení zpracovány pouze následující úseky: Brodský – Č. Kostelec, centrum, dále Č. Kostelec – Lhota a Č. Kostelec – průmyslová zóna Stolín.

Aktuální stav (k 12. 8. 2015)

V současné době pokračují práce na projektu cyklostezky, která by měla propojit Zábrodí s centrem Červeného Kostelce a s průmyslovou zónou ve Stolíně a Lhotou. Úseky, pro které je vydáno územní rozhodnutí jsou patrné z mapky pod článkem. Nyní se zpracovává dokumentace pro stavební povolení s rozpočtem předpokládaných nákladů tak, aby bylo možno požádat o dotaci na výstavbu cyklostezky. V případě úspěchu by se stavba mohla realizovat již v příštím roce.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře