Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Náchod hostil světovou cyklistiku

Náchod hostil světovou cyklistiku

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchod hostil světovou cyklistiku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

cy1Závod Tour Bohemia UCI 1.2 se letos přesunul představit cyklistiku do další destinace, kterou se stalo město Náchod. Na startu se pod záštitou starosty města Náchod Jana Birke sešla kompletní sestava českých týmů, které doplnily kvalitní celky z Rakouska, Slovenska, Slovinska, Polska, Slovenska, Kataru, Azerbájdžánu a Kazachstánu.

Závod byl letos situován na osm 21 kilometrů dlouhých okruhů, kdy na každém z nich čekalo závodníky více než 300 metrů převýšení. Takřka hned po startu, který se odehrál na Masarykově náměstí, začal peloton stoupat do krátkého, ale prudkého výjezdu k náchodskému zámku, které bylo obsypáno diváky, stejně jako celý okruh. V tu chvíli také v pelotonu zaútočila skupina 15 závodníků, kde pořadatelský Bauknecht Author reprezentoval Przemyslaw Kasperkiewicz. Polští závodníci, také měli v této skupině dominantní zastoupení, za českou stranu byla ve skupině pouze dvojice Turek z Favoritu Brno a Medek ze Sparty Praha.

Skupiny postupně odjížděla pelotonu a její náskok dosáhl až čtyř a půl minuty. Peloton působil nerozhodně, chvílemi se aktivně snažil a následně zase ze svého tempa slevil. V půlce závodu se náskok začal tenčit a již to vypadalo, že by se mohl začínat odznova. Následně, však peleton zvolnil ze svého tempa a náskok z dvou minut vzrostl opět na tři a půl minuty.

V šestém okruhu navíc z vedoucí skupiny nastoupil poměrně suverénním způsobem Rakušan Pöstlberger a pomalu se začal vzdalovat všem svým pronásledovatelům. Ačkoliv se ve skupině za ním velmi aktivně jelo, jeho náskok narostl až na dvě minuty a peloton ztrácel dokonce minut šest.

V tu chvíli již bylo jasné, že vítězem bude buď uniklý Rakušan nebo někdo ze skupiny za ním. Tato skupiny již v tuto dobu byla složena pouze z Kasperkiewicze z Bauknecht Author, Turka z Favoritu Brno, Poláka Zielinskiho z Mexlleru, Slovince Fajta z Adria Mobil a Kazacha Kozhatayeva z Astany.

Rakušan Pöstelberger úspěšně vzdoroval a jeho náskok na cílové pásce nakonec činil necelou minutu, když na náchodském náměstí získal první místo pro rakouský Tirol Cycling Team. Za ním se seřadili Kazach Kozhatayev a Zielinski z Mexlleru. Nejlepším zástupcem českého týmu byl Polák Przemyslaw Kasperkiewicz z Bauknecht Author, kterýého nyní čeká mistrovství světa ve španělské Ponferradě. Nejlepším Čechem se pak stal Daniel Turek z Favoritu Brno na 6. místě.

Výsledky (168 km): 1. Lukas Pöstelberger (AUT) Tirol Cycling Team 4:29:58, 2. Bakhtiyar Kozhatayev (KAZ) Continental Team Astana +0:53, 3. Kamil Zielinski (POL) Mexller +0:59, 4. Fajt Kristjan (SLO) Adria Mobil +1:07, 5. Przemyslaw Kasperkiewicz (POL) Bauknecht Author +1:11, 6. Daniel Turek (CZE) Favorit Brno +1:15, 7. Piotr Kirpsza (POL) BDC Marcpol +2:50, 8. Gregor Mühlberger (AUT) Tirol Cycling Team +3:29, 9. Pawel Cieslik (POL) Bauknecht Author +3:29, 10. Bartosz Warchol (POL) Poland U23 +3:29

Foto archiv Města Náchod, zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře