Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Michal Kaněra: Osmnáct prvenství z dvaceti tisíc najetých kilometrů

Michal Kaněra: Osmnáct prvenství z dvaceti tisíc najetých kilometrů

Email Tisk PDF
seznam článků
Michal Kaněra: Osmnáct prvenství z dvaceti tisíc najetých kilometrů
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kan2Sezona 2015 pro červenokosteleckého cyklistu Michala Kaněru, to je 18× první místo, čtyři stříbra, 5. místo na mistrovství České republiky a řada dalších úspěchů. Jak hodnotí sezonu sám jezdec?

Jaká byla sezona r. 2015?

Sezona byla opět náročná. Začal jsem závodit začátkem dubna a končil jsem koncem října. Celkem jsem najel zhruba 20 tisíc km a v závodní sezoně měl volné dva víkendy…

Které ze závodů pro tebe byly nejdůležitější?

Český pohár horských kol, mistrovství ČR v maratonu horských kol, sedmidenní etapový bikechallenge v Polsku a čtyřdenní závod v Chorvatsku.

Jak dopadly?

Český pohár začal skvěle, na úvod jsem skončil druhý, druhý závod byl zároveň mistrovstvím ČR – zde jsem byl pátý –, třetí závod se mi povedlo vyhrát, takže jsem měl blízko k velmi slušnému umístění. Navíc – vloni jsem skončil celkem druhý, což ještě zvyšovalo moji motivaci. Bohužel došlo k termínové kolizi dalšího závodu poháru s polským bikechallengem a od vedení týmu Ghost Rubena Racing Team, za který jsem jezdil, jsem dostal pokyn, ať jedu polský závod. Vítězství v poháru tak bylo bohužel nedosažitelné.

Vyplatila se tvá účast v Polsku?

Ano. Bikechallenge ale nezačal úplně dobře, hned první den jsme se dvěma španělskými závodníky zabloudili, nechtěně si zkrátili trať asi o 5 km a báli se, že nás vyloučí. Naštěstí nám dali jen penalizaci asi 15 min., což není tak hrozné, a my tak mohli v závodu pokračovat. Byl jsem na tento závod skvěle připravený a od předposlední etapy jsem byl v čele. V poslední etapě jsem si pak už jen celkové 1. místo pohlídal. To bylo skvělé.

Jak dopadl chorvatský závod?

Na něj jsem se dlouho připravoval – a vyplatilo se. Po dvou dnech jsem byl druhý a poslední den jsem vyhrál, takže jsem si připsal také celkové vítězství. Celkově vzato byla tedy uplynulá sezona stejně jako ta předchozí super.

Jaké jsou vyhlídky do příští sezony?

Na ni jsem zvědav. Letos budu jezdit za Nilfisk-Alto pro cycling, hradecký tým, který vede Jan Hruška, náš skvělý cyklista, který jel např. Giro d´Italia. Letošní plán závodů by měl být podobný jako vloni s tím rozdílem, že budu startovat více v zahraničí.

Jak probíhá příprava na každou sezonu?

Dá se říct, že nejdůležitější částí přípravy je zimní část sezony. V prosinci a lednu hodně běhám, třeba i na běžkách, chodím do posilovny, občas vyrazím na kolo do sněhu – to je dobré pro techniku. A koncem ledna mě čeká soustředění na Mallorce a pak tři týdny ve Španělsku. Zde se denně trénuje třeba pět až šest hodin. Takový zápřah by byl mezi závody nereálný – v hlavní části sezony mezi závody spíš už jen regenerujeme a nabíráme síly.

Jak se na tvou časově náročnou přípravu dívají v zaměstnání?

Pracuji ve spol. Saviotechnics, kde mám zkrácenou pracovní dobu a zaměstnavatelé mi dávají prostor na soustředění a další trénink. Chtěl bych jim za to poděkovat. Poděkovat chci také mé ženě – za to, že se stará o moje PR a toleruje, že nejsem stále doma. A do třetice by se slušelo také poděkovat městu Červený Kostelec za to, že mi poskytuje finanční podporu na cesty.

Kolik lidí z Červeného Kostelce se věnuje bikové cyklistice?

Žádná sláva to není. Přitom bych rád, aby se tady našli nějací mladí cyklisté, kterým bych mohl něco ze svých zkušeností předat. Třeba tomu pomůže závod, který bychom chtěli v Červeném Kostelci nebo okolí v budoucnu uspořádat.

Díky za rozhovor.

Otázky T. Kábrt, foto archiv M. Kaněry, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře