Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Červenokostelecký Michal Kaněra nejdříve získal bronz v Dolomitenmannovi a čtyři dny nato ovládl Středeční pohár ve Žďáru

Červenokostelecký Michal Kaněra nejdříve získal bronz v Dolomitenmannovi a čtyři dny nato ovládl Středeční pohár ve Žďáru

Email Tisk PDF
seznam článků
Červenokostelecký Michal Kaněra nejdříve získal bronz v Dolomitenmannovi a čtyři dny nato ovládl Středeční pohár ve Žďáru
Strana 2
Všechny strany

kaneraT

Michal Kaněra z Červeného Kostelce má za sebou velmi úspěšných 14 dní. Seznam úspěchů načal 7. září hned tím nejvýznamnějším – bronzem v kategorii amatérů v závodě Dolomitenmann, nejtěžším závodě čtyřčlenných štafet na světě. Hned čtyři dny poté zvítězil ve své kategorii v závodě Středečního poháru, který se konal ve Žďáře v Červeném Kostelci. Za další tři dny přidal ještě zlato z Krkonošské pravdy 2013 a ze závodu XC Josefov.

Do Tyrolských Alp pro bronz

První zářijový úspěch si červenokostelecký biker připsal v Tyrolských Alpách. Se svým týmem ve složení Jan Havlíček (běh), Michal Šotek (paragliding) a Karel Slepica (kajak) získal skvělé třetí místo v kategorii amatérů v nejtěžším závodě čtyřčlenných štafet Dolomitenmann. V celkovém hodnocení Michalův tým skončil 15. a za sebou tak nechal 106 (!) týmů.

Závod Dolomitenmann začíná běžec dvanáctikilometrovým během do kopce, přičemž na konci tratě už přímo šplhá několik set metrů nad mořem po skále. Štafetu předává paraglidistovi, který se vznese k prvnímu vzletovému bodu a následně se snáší do vyhraněného prostoru. Zde na něho čeká kajakář, jehož prvním manévrem je sedmimetrový pád z rampy a poté boj s rozbouřenou řekou. Poslední úsek zajišťuje biker, který stoupá asi 27 kilometrů a celý závod zakončuje výstupem s kolem na zádech po skále.

"Karel Slepica mi předával štafetu na 6. místě a žádné zázraky už jsme neočekávali, ale stoupání mi vyloženě sedlo. Zapřel jsem se a cílovou pásku protínal na třetí pozici," zhodnotil svůj úsek červenokostelecký biker. Ze všech závodníků na posledním úseku měl 14. nejlepší čas a na prvního ztratil pouhých 9 minut. "Byl to neskutečný zážitek. Závod měl skvělou organizaci, spoustu diváků, takže jsem opravdu rád, že jsem se mohl zúčastnit," popsal své pocity Michal Kaněra.

Autor trati ve Žďáru také nejlepším bikerem

Druhý zářijový úspěch přidal červenokostelecký závodník na domácí půdě – na třetím závodu Středečního poháru Apache Bike4u.cz Cup. Datum závodu: 11. září, místem konání byl les Žďár. Závodu se zúčastnilo přes 120 závodníků všech věkových kategorií, čímž se stal tento závod co do počtu účastníků zatím největším závodem letošního ročníku Středečního poháru. Michal Kaněra trať postavil a ve své kategorii mužů na ní také s přehledem vyhrál.

A aby toho nebylo málo, o minulém víkendu se Michalu Kaněrovi podařilo vyhrát ještě šedesátikilometrový závod Krkonošská pravda 2013 a atraktivní závod XC Josefov, při němž se jezdilo dokonce katakombami josefovské pevnosti. Další umístění Michala Kaněry můžete sledovat na www.michalkanera.cz .

Foto Štěpán Pleskač, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře