Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Zóna Solnice – Kvasiny: Hejtman podepsal s obcemi a hradeckým ŘSD smlouvu o spolupráci

Zóna Solnice – Kvasiny: Hejtman podepsal s obcemi a hradeckým ŘSD smlouvu o spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Zóna Solnice – Kvasiny: Hejtman podepsal s obcemi a hradeckým ŘSD smlouvu o spolupráci
Strana 2
Všechny strany

solRozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny, díky kterému poputují do kraje miliardové investice, se začíná rozbíhat. Protože je Královéhradecký kraj garantem všech projektů, které jsou v rámci rozvoje průmyslové zóny plánovány, uzavřel v pátek smlouvu spolu se všemi partnery, kterých se projekty za dohromady téměř tři miliardy korun týkají.

"Smlouva o spolupráci připravuje dotčené obce na potřebu jejich zodpovědnosti za řádné a rychlé administrování a realizování projektů, na které budou dostávat z různých zdrojů (resortů) přímé dotace," popsal smysl smlouvy hejtman Lubomír Franc, který ji podepsal za Královéhradecký kraj.

Smlouvu o spolupráci podepsali spolu s hejtmanem zástupci měst Solnice, Rychnov nad Kněžnou, Opočno, městyse Častolovice, obcí Kvasiny a Černíkovice a hradeckého Ředitelství silnic a dálnic ČR. Zároveň ji schválila zastupitelstva všech dotčených subjektů, Rada Královéhradeckého kraje i krajské zastupitelstvo. Podpis proběhl v rámci konference Rozvoj průmyslu a bytové výstavby na Rychnovsku, která se v pátek uskutečnila v Rychnově nad Kněžnou, kterou pořádal CzechInvest.

S rozvojem zóny se plánuje velké množství projektů. Královéhradecký kraj bude administrovat vše potřebné kolem vzniku nové průmyslové zóny, organizovat investice dotčených měst a obcí a ponese odpovědnost koordinátora celé investice ve výši téměř tří miliard korun.

Celková investice, která poputuje do regionu díky krajskému projektu Rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné, dopravní a technické infrastruktury v Královéhradeckém kraji, má dosáhnout až 3 miliard korun. V rámci vládního usnesení, které schválila letos v únoru vláda České republiky, se má realizovat velká řada projektů z oblasti samotné přípravy pro krajskou průmyslovou zónu, jako např. dopravní infrastrukturu, technicko-inženýrskou infrastrukturu, občanskou vybavenost, školství i zdravotnictví a další dílčí projekty v obcích zónou dotčených.

Osoby na fotografii: Z. Kos (ŘSD), J. Hostinský (starosta Solnice), Z. Praus (starosta Častolovic), A. Nováková (starostka Kvasin), Lubomír Franc (hejtman KHK), Škrabalová (starostka Opočna), Z. Jedlinská (starostka Černíkovic), J. Skořepa (starosta Rychnov nad Kněžnou)

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře