Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Zelení a Piráti jdou do krajských voleb v Královéhradeckém kraji společně

Zelení a Piráti jdou do krajských voleb v Královéhradeckém kraji společně

Email Tisk PDF

urnaČeská pirátská strana a Strana zelených utvoří pro krajské volby 2016 v Královéhradeckém kraji koalici. Koaliční smlouvu schválili Zelení v sobotu 7. listopadu 2015 na krajské konferenci v Jaroměři. Již předtím ji v tomto týdnu schválili Piráti v internetovém hlasování. K podpisu koaliční smlouvy by mělo dojít do konce roku.

Obě strany se dohodly na názvu "Piráti a Strana zelených". Smlouva dále řeší způsob sestavení kandidátní listiny, financování i fungování po volbách. Výkonným orgánem bude koaliční rada a tradičně klade velký důraz na transparentnost.

"Naše spojení vychází jak z úspěšné spolupráce na komunální úrovni, tak ze základní programové shody. Chceme kraj, kde může každý prožít svůj život svobodně a naplno. Otevřenost, kvalitní vzdělávání a veřejné služby, využití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování, to jsou podle nás klíče k prosperitě," uvedl krajský předseda Zelených Michal Kudrnáč.

"Piráti a Zelení kandidují jako protipól ke klientelismu, drancování veřejných rozpočtů a zadlužování. Chceme vytvořit klub zastupitelů nezávislý na krajské pokladně, trafikách v dozorčích radách a úplatcích," doplnil motivy společné kandidátky krajský předseda Pirátů Stanislav Štipl.

"Nyní začínáme společnou práci na podrobném krajském volebním programu. Zároveň zvažujeme osobnosti pro naši kandidátní listinu. V koaliční smlouvě je definován pouze systém, jak bude kandidátka sestavována, ale o jednotlivých kandidátech jsme zatím nejednali. Byli bychom však rádi, aby bylo čelo kandidátky včetně lídra známé do konce roku," načrtla další postup v přípravě voleb zelená místopředsedkyně Karin Kvasničková.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře