Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Z Prahy až do Polska po D11 v roce 2024? Kraj je připraven pomoci

Z Prahy až do Polska po D11 v roce 2024? Kraj je připraven pomoci

Email Tisk PDF

silnice 9Až k polské hranici by se měla dostat dálnice D11, která propojuje Prahu s Hradcem Králové, podle investorů v roce 2024. Slib zazněl na česko-polské konferenci v Lubawce v Dolnoslezském vojvodství. Návazná polská dálnice S3, která dovede dopravu až do Štětína, by měla být hotova o rok dříve.

Na společné česko-polské konferenci podepsal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán se zástupcem Dolnoslezského vojvodství společnou deklaraci, kde samosprávné celky prohlašují mimo jiné svou připravenost k zintenzivnění aktivit za účelem zajištění financování této investice z evropských a státních prostředků.

"Společným podpisem Lubawské deklarace jsme dali najevo, že jak pro náš region, tak pro naše polské sousedy, je mezinárodní dálniční propojení klíčové. Nejen z hlediska zlepšení dopravní situace, která v poslední době naše města a obce trápí, a bývá již mnohdy neúnosná, ale i z hlediska dalšího rozvoje území," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Připravenost Královéhradeckého kraje spočívá i v další pomoci. "Opakovaně jsme se nabídli státu, potažmo Ředitelství silnic a dálnic jako investorovi, naši pomoc při zprostředkování různých jednání mezi samosprávami a dalšími zainteresovanými subjekty při řešení možných problémů při výstavbě dálnice D11. Není to jenom o výkupu pozemků, ale také o komunikaci nad bezpečnostními parametry dálnice a dalšími požadavky různých subjektů. V tom duchu se budou odehrávat i naše další jednání, která jsou v plánu," upřesnil náměstek hejtmana odpovědný za oblast dopravy Martin Červíček.

Jak je na tom stavba jednotlivých úseků D11?

Dostavovaný úsek dálnice D11 do Hradce Králové bude zprovozněn dle informací Ministerstva dopravy ještě letos. Na dalších úsecích, z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře probíhají nyní záchranné archeologické průzkumy. Podle Ředitelství silnic a dálnic by mohla být na těchto úsecích zahájena stavba letos na podzim s termínem dokončení na podzim 2020. Až na polské hranice by se pak dálnice měla dostat do roku 2024.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře