Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Video: Náchod připravuje vzpomínkové akce na Josefa Škvoreckého

Video: Náchod připravuje vzpomínkové akce na Josefa Škvoreckého

Email Tisk PDF
skvoreckyV televizní reportáži zpravodajského média Náchodská.tv přinášíme plány města Náchod k uctění památky místního rodáka, spisovatele a knižního vydavatele Josefa Škvoreckého, který zemřel 3. ledna. První z akcí bude vzpomínkový večer, který se uskuteční ve čtvrtek 9. února 2012 od 19 hodin ve velkém sále Městského divadla dr. J. Čížka.
Podrobný scénář večera se nyní připravuje, podílet se na něm mají mimo jiné i studenti Jiráskova gymnázia, sochař Jindřich Roubíček připraví při této příležitosti bustu Josefa Škvoreckého. Součástí večera bude také výstava fotografií umístěná v předsálí. Na uspořádání vzpomínkového večera se shodli  účastníci pracovního jednání na Městském úřadu v Náchodě, kteří se sešli na téma uctění památky spisovatele Josefa Škvoreckého v jeho rodném městě.

Dalším nápadem je umístění "Škvoreckého lavičky" na Masarykově náměstí, jehož úpravy chystá město ještě v letošním roce. Jednalo by se o sedící sochu na lavičce v horní části náměstí. V této souvislosti vyhlásí město Náchod veřejnou sbírku, také dobrovolné vstupné z připravovaného vzpomínkového večera již bude věnováno na zhotovení lavičky.

Rovněž letošní ročník festivalu studentské tvořivosti Náchodská prima sezóna pořádaný v prvním květnovém týdnu bude věnován Josefu Škvoreckému a provázet ho bude řada vzpomínkových akcí.

"Rádi bychom také viditelně ve městě vyznačili naučnou stezku po stopách Josefa Škvoreckého a dotiskneme k tomuto účelu i průvodce, jehož autorem je Aleš Fetters," dodal místostarosta Tomáš Šubert.

Podle informace náchodské tiskové mluvčí Niny Adlof se jednání  účastnili oba místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová, šéfdirigent pěveckého sboru Hron Vlastimil Čejp, dirigent, sochař a pedagog Jindřich Roubíček, ředitelka Státního okresního archivu v Náchodě Lydia Baštecká a dlouholetý náchodský kronikář Aleš Fetters.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře