Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Ve zrekonstruovaném Rudolfinu se opět učí. Kraj dokončil jednu z největších loňských investic

Ve zrekonstruovaném Rudolfinu se opět učí. Kraj dokončil jednu z největších loňských investic

Email Tisk PDF
seznam článků
Ve zrekonstruovaném Rudolfinu se opět učí. Kraj dokončil jednu z největších loňských investic
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

DSC 0311Téměř stomilionová investice Královéhradeckého kraje do bývalého ústavu hluchoněmých je u konce. V pondělí se v budově se staronovým názvem Rudolfinum obnovila výuka. Novými nájemníky jsou žáci hradecké obchodní akademie a střední odborné školy. Kraj mohl historickou stavbu na Pospíšilově třídě v Hradci Králové opravit i díky dotaci z ROP Severovýchod.

"Rekonstrukce bývalého ústavu hluchoněmých je spolu s opravou Galerie moderního umění největší investicí do oprav historických budov ve vlastnictví kraje a z mého pohledu je to investice vydařená. Kompletní opravy trvaly asi rok a půl a stály celkem 97,8 milionu korun," zhodnotil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který dnes slavnostně přestřihl pásku a symbolicky předal žákům klíče od nového Rudolfina.

Vzhledem k tomu, že se jedná o historickou památku, museli stavaři a restaurátoři postupovat velmi pečlivě. "Museli jsme doplnit prvky, které byly původně v interiéru i exteriéru budovy. Opravili jsme tak fasádu budovy, položili novou dlažbu na chodbách, byly zrestaurovány zámečnické prvky na schodišti i veškeré štukové výzdoby, ale především byla zrestaurována původní kaple, včetně nástěnných maleb," řekl radní pro investice Josef Dvořák.

Budova prošla celkovou rekonstrukcí od suterénu až po střechu. Byly upraveny prostory pro tělocvičnu, vyměnila se všechna okna, střešní krytina, ve všech místnostech byly položeny nové podlahy. Strop v nejvyšším patře byl opatřen tepelnou izolací. Na kompletní rekonstrukci byla kraji poskytnuta dotace z ROP Severovýchod, a to ve výši 44,6 milionu korun.

Přesunutím do Rudolfina opouští Obchodní akademie a Střední odborná škola městskou budovu v Lipkách v Hradci Králové, kde byla škola v nájmu a krajskou budovu ve Stěžerách, kterou chce kraj dále pronajímat. Zároveň se s přestěhováním další krajské školy na hradeckou Pospíšilovu třídu zvětšuje problém s chybějícím stravovacím zařízením v místě. "Tento nedostatek má vyřešit nová jídelna. V tu by se měl změnit bývalý výměník, který je součástí nového Hlucháku, neboli Evropského domu. Nová jídelna by měla sloužit asi 1200 strávníků a provoz by mohla zahájit v příštím roce," doplnil radní Dvořák.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře