Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V Trutnově začala vysílat městská televize TV DRAK

V Trutnově začala vysílat městská televize TV DRAK

Email Tisk PDF
seznam článků
V Trutnově začala vysílat městská televize TV DRAK
Strana 2
Všechny strany

drakJiž od května vysílá v Trutnově internetová televize TV Drak. V těchto dnech přechází TV Drak do pravidelného vysílání zatím v programových oknech na TV Relax. Vysílá v pracovních dnech pětkrát denně: ráno v 7:00 a 8:00, dopoledne v 11:30 a v podvečer v 18:05 (premiéra) a 22:50. O víkendu je TV Drak vysílána pouze v dopoledních časech. Hlavní programovou náplní městské televize jsou aktualizované trutnovské zprávy, rozhovory a magazíny ze života v Trutnově.

"Vysílání v programových oknech TV Relax je první etapou televizního projektu. Původní záměr vysílat celodenní vysílání TV Drak na samostatném programovém kanále totiž předpokládá vlastnictví televizní licence, o kterou jsme požádali. Pracujeme na tom, aby bylo do konce roku současné terestrické vysílání (přijímané přes anténu) v programu TV Relax rozšířeno na celý den," řekl Martin Kindernay, ředitel a autor projektu TV Drak.

Studio TV Drak bylo minulý měsíc dokončeno v ZŠ V Domcích a vzniká tu i dětská televize TV Dráček, která každý týden připravuje reportáž natáčenou dětskými kameramany i redaktory.

"Jsem rád, že městská televize v Trutnově vznikla. Naši občané mají jedinečnou příležitost dozvědět se o událostech v našem městě. To, že vysílá i prostřednictvím vysílače na Šibeničním vrchu v programu TV Relax, je dobrá zpráva, internet například u starší generace ještě není tak rozšířený jako sledování televize. Přeji nové televizi, aby brzy rozšířila své vysílání na celý den," řekl starosta Ivan Adamec

Televize Drak je tzv. komunitní televizí, která je provozována neziskovým zapsaným spolkem KTV Galaxie, z.s. Investory provozu televize jsou částečně město Trutnov, instituce, společnosti a osoby z Trutnovska. Členem neziskového spolku se může stát každý, kdo prospěje rozvoji této televize. TV Drak se uchází také o některé grantové programy určené neziskovým subjektům.

TV Relax, v jejímž programu TV Drak vysílá, má denně měřenou sledovanost tzv. peoplemetry. Podle průzkumu, který zveřejnila agentura AT Media, tento program v celé republice sleduje 152 tisíc diváků denně. V teritoriu, kde vysílá TV Drak, je to přibližně 22 tisíc diváků za den.

TV Drak vysílá nejen v Trutnově na kanálu 45 v programu TV Relax, ale také prostřednictvím vysílačů v Jablonci nad Nisou (kanál 25) a České Lípě (kanál 25).

Foto: mapa pokrytí, kde lze 5x denně sledovat na programu TV Relax městskou televizi TV Drak.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře