Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V Trutnově vzniklo lesnické centrum odborného vzdělávání

V Trutnově vzniklo lesnické centrum odborného vzdělávání

Email Tisk PDF

trutnov

Při trutnovské lesnické akademii bylo v pátek 30. září otevřeno centrum odborného vzdělávání v lesnictví.

Podle slov tiskového mluvčího Královéhradeckého kraje Jiřího Hošny bude centrum sloužit jak studentům tamní střední školy, jejímž zřizovatelem je Královéhradecký kraj, tak i pro účely celoživotního vzdělávání. Výstavba centra stála téměř 38 milionů korun. Většinu financí na tento projekt se kraji podařilo získat z Evropské unie.

„Díky projektu vzniklo moderní vzdělávací centrum, které povede ke zkvalitnění výuky, přístupu k novým technologiím a metodám. Zlepší se díky němu také zázemí pro studenty i pedagogy a v neposlední řadě rovněž bude hrát důležitou roli v nabídce celoživotního vzdělávání v kraji," řekl krajský radní pro oblast školství Jiří Nosek.

V odloučeném pracovišti školy vzniklo devět nových odborných učeben, přednáškový sál, čtyři místnosti pro přípravu pedagogů a uložení odborných učebních pomůcek, simulátor s technickou místností, dvě jednací místnosti, odborná studovna, šatna a další zázemí. Projekt umožní i zavedení nových vzdělávacích programů nebo alternativních forem vzdělávání. Přispěje také k rozšíření možností praktické výuky. Nabídky dalšího vzdělávání budou moci využít například úřady práce, vlastníci lesů a zaměstnavatelé.

Výstavba centra odborného vzdělávání v lesnictví byla součástí projektu na vybudování čtyř vzdělávacích center v regionu. Královéhradecký kraj na něj získal z fondů Evropské unie 125 milionů korun. V Hradci Králové již bylo letos v září otevřeno centrum odborného vzdělávání ve strojírenství na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Hradební ulici a centrum pro výchovu automechaniků a pracovníků v dalších autoopravárenských oborech při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Vocelova. Do roku 2012 ještě vznikne v Náchodě centrum stavební.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře