Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V Trutnově se ukrývá poklad, najdete jej v nové quest hře?

V Trutnově se ukrývá poklad, najdete jej v nové quest hře?

Email Tisk PDF
seznam článků
V Trutnově se ukrývá poklad, najdete jej v nové quest hře?
Strana 2
Všechny strany

trutTrutnov je odedávna opředený pověstmi. Hroziví draci, nebojácní rytíři a udatní panovníci, ti všichni mají v Trutnově své místo. Ve městě se ale objevil i poklad. A najít ho může úplně každý. Trutnovské Turistické informační centrum připravilo pro všechny zájemce quest hru s názvem Kde jsem byl doma, v jejímž rámci mohou nalézt poklad.

"Quest je hra, kterou lze přirovnat ke známé cestě za pokladem. Jejím cílem je přilákat pozornost obyvatel i návštěvníků k historickým památkám v Trutnově a prozradit jim něco z historie města," vysvětluje význam hry Hana Nýdrlová, ředitelka TIC.

"Hráči jdou podle připraveného plánku, který lze vyzvednout v trutnovském informačním centru nebo v Galerii Draka. Ke stažení je také na webových stránkách TIC v sekci Návštěvníci – procházky," popisuje Nýdrlová. Cesta za pokladem začíná u budovy Základní umělecké školy a vede celým městem kolem Národního domu, galerie, přes Krakonošovo náměstí a uličkami okolo České lesnické akademie, a pokud budete mít štěstí, tak vás zavede až k pokladu. "Mapička provede zájemce méně navštěvovanými, ale neméně pěknými místy města. Všichni tak mají možnost poznat malebná zákoutí Trutnova, která skrývají mnohé památky a architektonické skvosty."

Pomyslným průvodcem a vypravěčem celého questu je německo-český spisovatel a trutnovský rodák Josef Mühlberger, o jehož životě se hledači pokladu ve vyprávění dozví také. "Informace o jeho rodině, domově i zážitcích doplňují samozřejmě zajímavosti z trutnovské architektury a historie," říká ředitelka TIC.

Ajak celá hra funguje? "Ve schématickém plánku trasy jsou vyznačená jednotlivá zastavení, na kterých čekají návštěvníky jednoduché hádanky, z jejichž odpovědí doplňují tajenku. Ta jim v závěru cesty poradí, kde najdou poklad a jak jej odemknou," vysvětluje ředitelka TIC a závěrem vyzývá, že tajemný poklad čeká na své nalezení a na cestu se mohou vydat jak malí, tak velcí odvážlivci.

V současné době je hra pouze v českém jazyce, na letní sezónu 2016 bude připravená i německá verze.

Foto Miloš Šálek

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře