Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V Trutnově dokončili novou kanalizaci

V Trutnově dokončili novou kanalizaci

Email Tisk PDF
seznam článků
V Trutnově dokončili novou kanalizaci
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

kan1V červnu byla v Trutnově dokončena výstavba nové kanalizace v městské části Volanov, která byla zahájena na jaře minulého roku. "Součástí stavby jsou i veřejné části kanalizačních přípojek, které umožní majitelům přilehlých nemovitostí bezproblémové připojení ke kanalizaci bez toho, aby se muselo následně zasahovat do již opravených povrchů veřejných komunikací," vysvětluje výhody starosta města, Ivan Adamec, který dodává, že v rámci stavebních úprav ve Volanově byl postaven i dlouho chybějící nový chodník, který vede nad nově vybudovanými sítěmi.

Nová splašková kanalizace má za cíl zlepšit životní prostředí v Trutnově. "Výstavba je součástí rozsáhlejších úprav, které se realizují s cílem dále zlepšit kvalitu vody ve městě – jako vybudování kanalizace na Bojišti před dvěma lety, nedávno zahájená revitalizace úpravny vody v Temném Dole nebo již dřívější rekonstrukce čistírny odpadních vod v Bohuslavicích nad Úpou," vysvětluje smysl stavby Adamec, který upozorňuje na skutečnost, že právě čistírna v Bohuslavicích umožňuje napojení dalších lokalit do kanalizační sítě. Do ní by měly být ve Volanově nově připojeny přilehlé bytové, podnikatelské i rekreační objekty, které byly dosud napojeny pouze na Volanovský potok a jeho přítoky, a to buď přímo, nebo přes septiky.

Během následujících dvou měsíců nyní bude probíhat vodoprávní řízení k povolení zkušebního provozu splaškové kanalizace. "Poté po vydání příslušného rozhodnutí bude kanalizace oficiálně spuštěna a trutnovští občané se na ni budou moci napojit," uvádí Adamec. Podle jeho slov jsou veřejné části přípojek ukončeny na hranici soukromých parcel: "Část, která vede na soukromém pozemku, si bude muset každý vlastník vybudovat ve vlastní režii. Stejně tak i získat územní souhlas stavebního úřadu v Trutnově, který zajišťuje paní Doris Frintová. Další informace se zájemci dozví na odboru rozvoje a majetku města MěÚ."

Starosta zároveň upozorňuje, že připojení se na veřejnou síť může proběhnout až po kolaudaci kanalizačních řadů a veřejných částí přípojek, tedy nejdříve začátkem září. "V rámci výstavby nové kanalizace jsme vybudovali i nový chodník vedoucí od autobusové zastávky u průmyslové zóny po odbočku na Oblanov," uvádí Adamec, který dodává, že nový chodník byl vzhledem k místním dopravním podmínkám nutností. V trase chodníku je vedená i nově vybudovaná dešťová kanalizace, která odvádí ze silnice srážkové vody. Kromě toho město v prostoru pod hřištěm TJ Volanov vybudovalo i nový autobusový záliv.

Celková částka všech úprav se vyšplhala na 42 mil. Kč. "Z dotace z fondu soudržnosti Evropské unie a Státního fondu životního prostředí se nám však podařilo získat příspěvek 19 milionů korun," vysvětluje Adamec, který upozorňuje, že výstavba chodníku v rámci výstavby kanalizace byla výrazně levnější, než kolik by stála jako samostatná investice. "Chodník město vybudovalo pouze za finance z městského rozpočtu a vyšel na 10 milionů korun," uzavírá Adamec.

Foto a zdroj www.trutnov.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře