Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V Královéhradeckém kraji se žije nejlépe v zemi

V Královéhradeckém kraji se žije nejlépe v zemi

Email Tisk PDF
seznam článků
V Královéhradeckém kraji se žije nejlépe v zemi
Strana 2
Všechny strany

hrad

Královéhradecký kraj je nejlepší místo pro život. Tento titul mu udělila porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2012. Projekt, jehož vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek, vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. V loňském roce skončil kraj na druhém místě.

Na druhém místě skončilo hlavní město Praha, třetí příčku obsadil Plzeňský kraj, který v loňském roce zvítězil. O konečném žebříčku krajů rozhodla nejen statistická data, ale také průzkum mezi 1400 respondenty z celé ČR a kolegiem 20 respektovaných osobností napříč všemi obory.

Prvenství Královéhradeckému kraji zajistila zejména atraktivita regionu pro investory. Přes CzechInvest plynulo na Královéhradecko třikrát více peněz, než je celorepublikový průměr. Jak uvádí tisková zpráva vyhlašovatele výzkumu Místo pro život agentury Communa, kraj se může pochlubit také výrazně nižší mírou trestné činnosti nebo množstvím pracovních příležitostí pro handicapované.

"Náš kraj považuji za nejlepší místo pro život už dlouho a jsem rád, že to tento průzkum potvrdil. Dlouhodobě se v podobných anketách umísťovala na předních místech naše velká města, Hradec Králové či Náchod, takže dobré výsledky celého kraje jsou docela přirozené. Vloni tato anketa ukázala, že vedle dobrého životního prostředí se lidé u nás na rozdíl od jiných krajů aktivně účastní veřejného života. To je velice důležitá zpráva, která ukazuje, že lidé si u nás mezi sebou rozumí," řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Kraje se hodnotí z pohledu 54 kritérií, která jsou rozdělena do následujících osmi oblastí: péče o děti a vzdělávání, zdravotnická a sociální sféra, pracovní podmínky a kupní síla, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, bezpečnost, občanská společnost a tolerantnost, ekologie a příroda.

Objektivní statistická data jsou získávána ze spolehlivých zdrojů, jako jsou kupříkladu Český statistický úřad, Centrální registr vozidel, Český hydrometeorologický ústav, CzechInvest, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti, Ústav pro informace a vzdělávání, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky nebo jednotliví provozovatelé MHD.

Foto Creative Commons Czech Wikipedia user PavelR

 

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře