Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko V královédvorské nemocnici léčí hemoroidy novou metodou, bezbolestně a účinně

V královédvorské nemocnici léčí hemoroidy novou metodou, bezbolestně a účinně

Email Tisk PDF

flex oper 3 0.pngNovou ambulantní metodu v ošetřování hemoroidů nabízí pacientům Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Chirurgické oddělení, jako první pracoviště v Královéhradeckém kraji, tu má od září k dispozici nový přístroj HAL-RAR Doppler II Systém Ultrasound Proctoscope rakouské firmy A.M.I., který umožňuje provedení bezbolestného zákroku v krátkodobé anestezii, v rámci tzv. jednodenní chirurgie.

Druhý den po ošetření je pacient propuštěn do domácího ošetření a ve velmi krátké době se vrací k běžnému aktivnímu způsobu života. Ambulantní výkon je bezplatný, pacient hradí pouze ultrazvukovou sondu. Přístroj pořídila nemocnice ve spolupráci s Královéhradeckou lékárnou a.s., která zároveň zabezpečuje jednorázové ultrazvukové sondy v ceně 5 500 Kč.

"V České republice je v současnosti v provozu několik těchto přístrojů a výsledky jsou velmi povzbuzující, s úspěšností až 90 %," říká primář chirurgického oddělení MUDr. Miloš Vaněk a dodává: "V Královéhradeckém kraji je zatím pouze tento jediný přístroj u nás. Garantem moderní, fyziologické a miniinvazivní metody HAL-RAR je v naší nemocnici Dr. Oleg Chrolenko, který má mnoholeté zkušenosti s ošetřováním hemoroidálního onemocnění jak metodami konzervativními, semioperačními, tak i operačními v celé jejich škále."

Při ošetření novým přístrojem HAL-RAR Doppler II Systém Ultrasound Proctoscope lékař pomocí Dopplerova efektu bezpečně vyhledá zásobující cévu pro příslušný hemoroidální uzel a tuto cévu následně podváže, v případě prolapsu uzlu pak vyhřezlý uzel po podvazu cévy reponuje zpět do análního kanálu.

Onemocnění hemoroidy patří k nejčastějším onemocněním v oblasti konečníku u populace nad 50 let věku. Postihuje ale stále častěji i mladší věkové skupiny. Nový způsob ošetření vyvinul a poprvé publikoval v roce 1995 dr. Morigana v Japonsku. Koncem roku 2005 byla metoda zdokonalena a lze ji použít k ošetření hemoroidů II. a III. st. a některých hemoroidů IV. st.

Vysvětlení zkratek:
HAL – Haemorrhoidal Artery Ligation – podvázání hemoroidálních arterií
RAR – Recto Anal Repair – podvaz hemoroidálních cév a zasunutí vyhřezlého hemoroidu zpět do konečníku

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře