Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovští zastupitelé rozhodli. Z Revoluční ulice bude nábřeží Václava Havla

Trutnovští zastupitelé rozhodli. Z Revoluční ulice bude nábřeží Václava Havla

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovští zastupitelé rozhodli. Z Revoluční ulice bude nábřeží Václava Havla
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Dnešní Revoluční ul. 1Na posledním letošním zasedání Zastupitelstva města Trutnova se jednalo o dlouho očekávaném a v médiích i na sociálních sítích často diskutovaném tématu – která z trutnovských ulic ponese jméno po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi.

"Přejmenování ulic byla věnována intenzivní a až únavná mediální pozornost. Nakonec zastupitelé rozhodli jasně, a to i přesto, že opozice navrhla stáhnout tento bod z programu jednání. V Trutnově bude nábřeží Václava Havla," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Kromě toho trutnovští zastupitelé jednali o rozpočtovém provizoriu na rok 2017 a také o dodatku ke smlouvě o úvěru, díky kterému město ušetří téměř 1,5 mil. Kč.

Nejočekávanějším bodem, který zastupitelé v pondělí projednali, bylo přejmenování jedné z trutnovských ulic po Václavu Havlovi. Jednalo se o ulicích Revoluční a Horská. Diskuze, která hlasování předcházela, trvala déle než hodinu. "Svůj komentář k tomuto bodu řekla nejen řada zastupitelů, ale i členové názvoslovné komise, představitelé iniciativy o přejmenování Horské ulice a také veřejnost. Jsem rád, že uctíme památku Václava Havla, a věřím, že až nábřeží ještě více zvelebíme, bude to příjemné místo pro obyvatele Trutnova i turisty," uvádí Ivan Adamec.

Druhým důležitým tématem zasedání bylo rozpočtové provizorium na rok 2017. Zastupitelé předložený materiál schválili. "Jelikož ještě neznáme daňové výnosy a výsledek hospodaření za rok 2016, dočasné hospodaření podle provizoria nám umožňuje vyčkat se sestavením ostrého rozpočtu do chvíle, kdy již přesné výsledky mít budeme," dodává trutnovský starosta. Ostrý rozpočet budou zastupitelé projednávat na svém březnovém zasedání v roce 2017.

Dalším významným bodem z pondělního jednání bylo schválení dodatku ke smlouvě o úvěru, který si v roce 2008 město Trutnov vzalo ve výši 350 mil. Kč. "Podařilo se nám vyjednat snížení úrokové sazby z 0,89 % p. a. z jistiny úvěru na 0,40 %. Díky tomu město v následujících čtyřech letech ušetří téměř 1,5 milionu korun," vysvětluje Ivan Adamec. Díky úvěru bude město moci v následujících letech zrealizovat investiční akce, jako jsou například vybudování zázemí pro Středisko volného času nebo rekonstrukce krytého bazénu. "Musíme využít ekonomického boomu. Teď je nejlepší čas investovat," dodává trutnovský starosta.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře