Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovští sportovci převezmou ocenění od města za své loňské výkony

Trutnovští sportovci převezmou ocenění od města za své loňské výkony

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovští sportovci převezmou ocenění od města za své loňské výkony
Strana 2
Všechny strany

cenaKaždoroční ocenění, která putují do rukou nejlepších trutnovských sportovců, již znají své držitele. Nejlepším sportovcem města byla trutnovskými zastupiteli vyhlášena běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, která v loňském roce zvítězila v Českém poháru žen a letos si na své konto připsala i mimořádný úspěch ze ZOH 2014 v Soči.

Další ocenění zamíří k trutnovským plavkyním nebo baseballistům. Sportovní ceny města Trutnova za rok 2013 převezmou sportovci z rukou starosty města Ivana Adamce v pondělí 26. května v 18 hodin v obřadní síni Staré radnice v Trutnově.

Cenu pro nejlepšího mládežnického sportovce do 18 let si odnese cyklista Lukáš Slavík, který úspěšně reprezentuje trutnovské cyklisty nejen v České republice, ale i v Evropě. Na MČR 2013 získal dvakrát 1. místo jak na dráze, tak v silniční časovce. V holandském Utrechtu na Evropských olympijských hrách mládeže vybojoval v časovce 8. místo a na Olympiádě dětí a mládeže 2013 dokonce 2. místo.

Za nejlepší sportovní kolektiv byla vyhlášena štafeta plavkyň TJ Lokomotiva Trutnov ve složení Aneta Pechancová, Martina Elhenická, Kateřina Holubová a Barbora Suková. Závodnice na zimním MČR získaly stříbrnou medaili ve štafetě na volný způsob na 4 x 200 m i 4 x 100 m. V obou závodech útočily na hranici stávajícího českého rekordu. Vedle dalších úspěchů jsou zároveň všechny závodnice členkami reprezentačních výběrů s účastí na Mistrovství Evropy.

Nejlepším mládežnickým sportovním kolektivem města Trutnova do 18 let se za rok 2013 stalo baseballové družstvo žáků Rytíři Trutnov, které v kategorii U10 úspěšně obhájilo titul MČR ČSA. Rytíři měli i klíčový podíl na zisku 3. místa na MČR v kategorii U12, stejně jako na úspěších v krajských výběrech ve stejné kategorii.

V kategorii Nejlepší trenér či cvičitel města Trutnova uspěla dvojice trenérů baseballového klubu Rytíři Trutnov, Michal Rotter a Hedvika Stolínová, kteří se podíleli na výrazných úspěších družstva žáků.

Cena za významný přínos trutnovskému sportu pak byla udělena Mgr. Karlu Vašíčkovi, který působil jako trenér ve fotbalovém oddíle Trutnov Baník, později Loko Trutnov a dodnes trénuje fotbalovou přípravku dětí do 5 let. Vašíček se v minulosti věnoval basketbalu, hrával za Loko Trutnov a dodnes je stolním tenistou a slaví úspěchy v krajském přeboru, v roce 2012 se dokonce na ME veteránů umístil na 17. místě.

Nejlepší trutnovskou sportovkyní byla vyhlášena reprezentantka v běhu na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, která zvítězila s přehledem v Českém poháru žen. Zlatou medaili vybojovala i v mnoha závodech MČR, a to ve sprintu klasickou technikou, v běhu na 5 km klasickou technikou, v běhu na 30 km volnou technikou i v běhu na 10 km volnou technikou na kolečkových lyžích. Z úspěchů na zahraničních závodech jmenujme například 10. místo v běhu na 15 km volnou technikou ve Světovém poháru v Davosu nebo 28. místo ve třicetikilometrovém běhu volnou techniku na MS ve Val di Fiemme, a bylo by možné jmenovat i další.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře