Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovský strážník profesionálním přístupem zachránil lidský život

Trutnovský strážník profesionálním přístupem zachránil lidský život

Email Tisk PDF

plaketaPolicie České republiky případy sebevražd či jejich pokusy často nezveřejňuje, ale jeden z takových, kdy došlo k záchraně života, si zveřejnění s největší pravděpodobností zaslouží. Strážník Městské policie Trutnov vhodně zvoleným způsobem a lidským přístupem zachránil život sedmadvacetileté ženy.

"Trutnovští policisté v neděli večer krátce po dvaadvacáté hodině vyjížděli do obce Libeč, kde se ve svém bytě pokusila si sáhnout na svůj život sedmadvacetiletá žena. Na místo se ihned dostavili hasiči, zdravotníci a policisté. Zraněnou ženu po provedeném zákroku zdravotníci transportovali do trutnovské nemocnice. Krátce po půlnoci byla hlídce trutnovských policistů předána zpráva, že se na střeše jedné z budov trutnovské nemocnice nachází žena, která chce skoncovat se svým životem. Na střechu budovy za uvedenou ženou, ve které byla po několika minutách zjištěna shora uvedená žena z Libče, vylezl strážník Městské policie Trutnov, který vhodně zvoleným způsobem a lidským přístupem nešťastnou ženu po několika minutách konverzace odvedl do bezpečného prostoru, kde si ji převzal zdravotnický personál. Lékař následně rozhodl o převozu pacientky do specializovaného zdravotnického zařízení," vyložil příběh se šťastným koncem tiskový mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

"Každý, kdo se o uvedeném případu dozví, si řekne, pro policisty, strážníky, lékaře a hasiče je to jen jejich práce. Ale všem zůstávají tyto okamžiky v hloubi duše zachovány hodně dlouho. Proto patří všem zasahujícím za jejich profesionální, ale i lidský přístup velké poděkování. Vhodně volená slova a rychlý zásah s největší pravděpodobností zachránily to nejcennější - lidský život," dodal Udo Ertner.

Foto archiv Českého červeného kříže (plaketa za záchranu života)

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře