Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl

Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovskou nemocnici povede Jaroslav Kratochvíl
Strana 2
Všechny strany

reditelPředstavenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s. ve středu 5. dubna na základě doporučení výběrové komise jmenovalo na pozici Člen představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s. Ing. Jaroslava Kratochvíla. Představenstvo trutnovské nemocnice v nejbližší době projedná návrh na jeho jmenování předsedou představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s. a Ing. Kratochvíl nastoupí do funkce 24. dubna 2017.

"Po ústních pohovorech s přihlášenými uchazeči získal pan Kratochvíl největší podporu členů výběrové komise, která tohoto kandidáta následně doporučila představenstvu Zdravotnického holdingu ke schválení do funkce," řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví a předseda výběrové komise. Miroslav Procházka, předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, k tomu doplnil: "S Ing. Kratochvílem jsme po doporučení výběrové komise podrobněji projednali podmínky jeho působení ve vedení nemocnice i aktuální situaci v nemocnici, kdy prioritně je třeba řešit zejména motivaci a stabilizaci lékařů i sester. Osobně jsem přesvědčen, že komise vybrala dobře a pan Ing. Kratochvíl je tou správnou osobností do vedení trutnovské nemocnice. Reference, které jsme získali z předchozího působiště Ing. Kratochvíla, nasvědčují, že je zkušeným manažerem a ekonomem, schopným komunikátorem a nepodceňuje práci s lidmi. Vytvoření ovzduší důvěry, otevřenosti, vzájemné vstřícnosti a respektu mezi vedením nemocnice a zaměstnanci i mezi zaměstnanci navzájem bude nyní jedním z nejdůležitějších úkolů nového ředitele."

Jaroslav Kratochvíl absolvoval studia na ČVUT v Praze (obor ekonomika a řízení výroby na Fakultě strojní), je také absolventem školicího programu v oblasti koučingu a lidských zdrojů na Erickson College International. Má bohaté profesní zkušenosti, v posledních letech působil v managementu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a.s. – od roku 2008 do roku 2010 v pozici finančního ředitele, od roku 2013 do ledna 2017 v pozici generálního ředitele.

Výběrové řízení na pozici Člen představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s., s předpokladem výkonu funkce předsedy představenstva, vypsal Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje poté, co k 1. březnu 2017 z funkce předsedy představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s. odvolal MUDr. Romana Koudeleho. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem pět uchazečů, jeden však ještě před konáním osobních pohovorů odstoupil. Pohovory výběrové komise s uchazeči se uskutečnily ve středu 29. března.

Ve výběrové komisi zasedli: Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví, Ing. Miroslav Procházka, Ph.D., předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s., Ing. Rudolf Kasper, předseda dozorčí rady Oblastní nemocnice Trutnov a.s., Mgr. Ivan Adamec, starosta města Trutnova a poslanec PS PČR, MUDr. Pavel Plzák, lékař chirurgického oddělení Oblastní nemocnice Trutnov a.s. a poslanec PS PČR, MUDr. Silvie Šidáková, členka dozorčí rady Oblastní nemocnice Trutnov a.s., MUDr. Zuzana Dubová, zástupkyně Lékařského odborového klubu – svazu českých lékařů v Oblastní nemocnici Trutnov a.s. a Iva Řezníčková, zástupkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče v Oblastní nemocnici Trutnov a.s.

Oblastní nemocnice Trutnov a.s. má 670 zaměstnanců a 300 akutních lůžek. V blízké době čeká nemocnici zásadní investice – modernizace a přístavba konsolidovaných laboratoří pro oddělení mikrobiologie, biochemie a hematologie. Odhadované náklady na přestavbu činí přes čtvrt miliardy korun. Investorem akce bude Královéhradecký kraj.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře