Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovská radnice umožní občanům ušetřit za energie prostřednictvím elektronické aukce

Trutnovská radnice umožní občanům ušetřit za energie prostřednictvím elektronické aukce

Email Tisk PDF

znak

Město Trutnov nabízí svým občanům možnost zúčastnit se elektronické aukce na dodavatele energií a ušetřit tak na nákladech za elektřinu a plyn několik tisíc korun ročně. Účast v E-aukci je pro občany Trutnova bezplatná. Akce proběhne ve spolupráci se společností A-TENDER s.r.o., která celou aukci zabezpečuje.

Stále populárnější elektronické aukce jsou výběrová řízení pořádaná on-line pro velký počet zákazníků s cílem získání nejlepší možné ceny. Přihlášení dodavatelé energií tedy neusilují o jednotlivé domácnosti, ale o všechny účastníky aukce najednou. Ve virtuální aukční síni navíc vidí on-line svou nabídku a aktuálně nejnižší nabídku. Pokud chtějí zakázku získat, musí cenu snížit.

"Projekt e-Aukce energií nás velice oslovil, protože město samo má se sdružením poptávky a s využitím elektronické formy výběrového řízení již dvouleté velice dobré zkušenosti. Vítáme každou možnost, která pomůže snížit finanční zátěž našich občanů," prohlásil Ivan Adamec, starosta města.

Obyvatelé Trutnova tak mají díky rozhodnutí města možnost získat na nejméně dva roky vůbec nejnižší cenu energií na trhu s garantovanou úsporou minimálně 15 % a bez možnosti zvýšení ceny dodavatelem. Díky spolupráci se společností A-TENDER s.r.o. je občanům zajištěn stoprocentní administrativní a právní servis. Účast na aukci je pak zcela zdarma, stejně jako případné ukončení smlouvy se stávajícím dodavatelem a uzavření smlouvy s dodavatelem novým.

Aukce se mohou zúčastnit nejen občané města Trutnova, ale i živnostníci, podnikatelé či dobrovolné spolky a jiná sdružení. Účast na E-aukci je velice jednoduchá. V případě zájmu se musí občané v době od 2. září do 23. října v době úředních hodin dostavit do malého sálu Městského úřadu Trutnov, kde s nimi pracovníci společnosti A-TENDER s.r.o. sepíší smlouvu o realizaci E-aukce a zodpoví veškeré dotazy. S sebou je nutné přinést fakturu za poslední roční vyúčtování a stávající platnou smlouvu o dodávkách elektrické energie či plynu s aktuálním dodavatelem.

Samotná elektronická aukce se uskuteční 13. listopadu. Její průběh pak budou moci zájemci z řad veřejnosti sledovat on-line v malém sále městského úřadu na promítacím plátně. Vítěznému dodavateli budou následně předána data, z nichž pro občany připraví smlouvy o dodávkách energií, které si občané vyzvednou opět u pracovníků A-TENDER s.r.o. na městském úřadě. Zároveň budou zahájeny potřebné kroky k ukončení dávek u současného dodavatele.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře