Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovská radnice se dále otevírá veřejnosti

Trutnovská radnice se dále otevírá veřejnosti

Email Tisk PDF

trutnovUž příští zasedání trutnovského zastupitelstva bude doprovázet zajímavá novinka. Občané budou mít zhruba týden před jeho konáním k dispozici veškeré materiály, o nichž budou zastupitelé jednat.

"Tímto krokem se bezpochyby posunujeme do dalšího patra transparentnosti činnosti města a městského úřadu," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova a dodává: "Rád bych zdůraznil, že trutnovská radnice se snaží reflektovat moderní trendy a všichni pracujeme na procesu maximální otevřenosti. Já osobně budu moc rád, pokud tento krok vzbudí zájem veřejnosti a občané se začnou více zajímat o dění ve městě či na úřadě."

Nejbližší jednání trutnovských zastupitelů proběhne 15. prosince. Nejpozději týden předem budou na oficiálních webových stránkách města zveřejněny kompletní podklady k tomuto jednání a zároveň budou k dispozici i v tištěné podobě v informační recepci městského úřadu. Je jen třeba počítat s tím, že ve zveřejněných materiálech budou anonymizovány údaje podléhající zákonu o ochraně osobních údajů.

Před dalším zasedáním, které proběhne v únoru, už bude k dispozici i neanonymizovaná verze materiálů, k níž budou moci získat přístup např. občané města či majitelé nemovitostí na katastru města. "S ohledem na zákon však bude tato "plná" verze přístupná jen registrovaným žadatelům a po splnění určitých podmínek," uvádí Adamec s tím, že každý žadatel bude seznámen a bude muset písemně souhlasit s pravidly využívání takto získaných informací.

"Materiály dosud dostávali pouze zastupitelé a zástupci médií, kteří se zasedání účastnili. To se teď změní a informace získá jakýkoli trutnovský občan," upozorňuje Adamec.
Nové opatření je zaváděno i na základě projektu CAF (Zavedení projektového řízení MěÚ Trutnov a sebehodnocení podle modelu CAF), který má za úkol zefektivnit a zkvalitnit činnost městského úřadu. "Klíčovým hlediskem je přitom pro nás přínos pro občana jako klienta a příjemce poskytovaných služeb. A právě zasedání zastupitelstva je jednou z nejdůležitějších součástí služeb veřejnosti. Rozhodujeme zde o zásadních věcech, které se týkají chodu města a jeho rozpočtu. Věřme, že toto opatření občané uvítají," říká Adamec.

Město se v minulém období rozhodlo přiblížit chod města občanům i tím, že z každého zasedání pořizuje trutnovská městská televize videozáznam, který je k dispozici na webových stránkách TV Drak. "Tak i ti, kteří se zasedání nemohou zúčastnit osobně, se mohou na jeho plný průběh podívat. Kompletní zvukové záznamy z našich zasedání pořizujeme a zveřejňujeme na internetu už řadu let a videozáznamy jsou jen dalším z kroků, jak být pro naše obyvatele co nejpřístupnější," uzavírá Adamec.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře