Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov začne podzim s několika investičními akcemi zaměřenými na dopravní infrastrukturu

Trutnov začne podzim s několika investičními akcemi zaměřenými na dopravní infrastrukturu

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov začne podzim s několika investičními akcemi zaměřenými na dopravní infrastrukturu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

přechod U StudnyNa podzim letošního roku začne město Trutnov hned s několika investičními akcemi zaměřenými na dopravní infrastrukturu. Nejprve se začne s budováním tří přechodových ostrůvků na páteřním tahu městem, dále bude zahájena výstavba nového chodníku ve Voletinách a 3. října se začne s rekonstrukcí ul. Skřivánčí.

V druhé polovině září budou vybudovány tři ochranné přechodové ostrůvky, dva na ulici Náchodská (u Benziny a u Ekvity) a jeden na ul. Pražská u parkoviště u Studny. "Chceme tak zvýšit bezpečnost občanů při přecházení páteřní komunikace v centru města, kde je frekventovaný provoz," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Ostrůvky, které vybuduje společnost POZPRA trading, s. r. o., vyjdou město na téměř 900.000 Kč. Během stavby ostrůvků bude zúžen jízdní pruh a snížena rychlost jedoucích vozidel. Zároveň bude omezen pohyb pěších, kteří tak musí využít jiný nejbližší přechod pro chodce.

Od 26. září začnou přípravné práce na výstavbě chodníku ve Voletinách. "Ve směru od Trutnova na Libeč vznikne chodník po pravé straně až k domu čp. 147. U odbočky ke kostelu bude možné přejít komunikaci přes přechod pro chodce, na který dále naváže chodník i po levé straně vozovky vedoucí až k mateřské škole," upřesňuje Ivan Adamec. Stavba, kterou provede firma STRABAG, a. s., by měla být dokončena nejdéle v červnu 2017. Vše závisí na klimatických podmínkách, zda počasí dovolí provádět stavbu i během zimních měsíců. Město za vznik nových chodníků zaplatí 4.100.000 Kč.

Další akce zahájená nyní na podzim bude rekonstrukce ulice Skřivánčí. Od 3. října bude komunikace uzavřena v úseku od kruhového objezdu na Horské ulici k odbočce za přejezdem. Od Krkonošské ul. po garáže bude vedena slepá ulice. Kromě nového povrchu komunikace zde bude vybudován nový chodník, dešťová kanalizace, dále bude naistalováno nové veřejné osvětlení a především se opraví železniční přejezd. "V týdnu od 17. do 21. října bude během výluky na trati také znemožněn průchod pro pěší," dodává Petr Andr z odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. Konec rekonstrukce Skřivánčí ulice je plánován na rok 2017, ale opět záleží na klimatických podmínkách. Město tato investiční akce vyjde celkem na 11 mil. Kč.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře