Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Trutnov pěší zóna 1Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. duben 2018 do 12 hodin.

Předmětem soutěže, kterou město Trutnov vyhlašuje, je zpracování architektonického návrhu na proměnu a revitalizaci pěší zóny v ulici Horská v rozsahu dle soutěžních podmínek, tj. od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí včetně prostoru Svatojanského nám. a přilehlých míst. "Návrh by se měl stát koncepčním podkladem pro budoucí změny. Měl by prostorově, kompozičně, architektonicky i výtvarně zdůraznit propojení historického Krakonošova náměstí a nového náměstí Republiky," zdůrazňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Smyslem celé soutěže je vytvořit návrh reorganizace veřejného prostoru s prioritním pohybem a pobytem chodců. Zásobovací doprava pro jednotlivé objekty v této části Horské ulice by měla být koncipována tak, aby došlo k eliminaci kolizních míst pěších se zásobováním i ostatní dopravou. "Pěší zóna musí mít vysokou estetickou hodnotu. Neměla by plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační," vysvětluje trutnovský starosta.

Zahájení soutěže včetně soutěžních podmínek bude od 24. 11. 2017 zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek (http://www.isvzus.cz), na profilu zadavatele města Trutnova (https://zakazky.trutnov.cz) a na internetových stránkách České komory architektů. Vítězné návrhy budou odměněny finanční částkou 1. místo 180 tis. Kč, 2. místo 100 tis. Kč, 3. místo 70 tis. Kč.

Jakmile bude znám vítězný návrh, může být zpracována projektová dokumentace a následně vybrán dodavatel stavby. "Nelze přesně říct, kdy samotnou realizaci revitalizace zahájíme. V této fázi odhadujeme předpokládanou hodnotu stavebních prací na 30 milionů Kč. Vše se samozřejmě odvíjí od výsledků soutěže. Nechme se překvapit, jak se s úkolem architekti popasují a co nám navrhnou," dodává Ivan Adamec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře