Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

V sobotu a v neděli 9. - 10. září 2017 se Trutnov opět připojí k mezinárodní akci Dny evropského dědictví. Letošním národním tématem jsou Památky a příroda. Program bude zahájen v sobotu 9. září 2017 v 10 hodin na Krakonošově náměstí projevem starosty a slavnostním natřením pamětní desky r. 1866 za přítomnosti členů Klubu vojenské historie Trutnov. "V září tradičně natíráme desku bílou barvou, která symbolizuje radost a veselí. Před 151 lety se totiž vrátili trutnovští občané z vězení, kam byli po bitvě odvedeni," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Následovat bude koncert kapely Nadoraz.

Ve Staré radnici budou již tradičně po oba dny k nahlédnutí kroniky města Trutnova, a to za přítomnosti trutnovské kronikářky Aleny Křivské. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci a učitelé kromě výstavy prací připravili na sobotu v 10:30 a ve 14 hodin hudební vystoupení. Dále budou se zajímavými programy otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Galerie města Trutnova, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15 do 18 hodin bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku se studenty České lesnické akademie Trutnov. "V rámci letošního ročníku DED odhalíme v městském parku repliku pomníku Tanec smrti od Emila Schwantnera, kterou vytvořila sochařka Paulina Skavova. Slavnostní akt, na který přijedou i zástupci našich partnerských měst z Německa, je naplánován na sobotu 9. září od 14 hodin," dodává trutnovský starosta.

Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu a jízdu parním vlakem. Státní okresní archiv Trutnov připravil výstavu o trutnovském kronikáři s názvem Svědectví Oskara Nimsche, kterou je možné zhlédnout v neděli 10. září od 14 do 17 hodin. Interaktivní výstava je pro návštěvníky připravena také v Tkalcovském muzeu ve Voletinách. "Po celý víkend bude otevřeno Turistické informační centrum, kde se zájemci dozví další informace o Dnech evropského dědictví a získají plánek města s vyznačenými památkami," dodává Ivan Adamec.

Program Dnů evropského dědictví

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře