Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov posiluje bezpečnost občanů

Trutnov posiluje bezpečnost občanů

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov posiluje bezpečnost občanů
Strana 2
Všechny strany

webcamMěsto Trutnov do konce tohoto roku zmodernizuje svůj kamerový systém a zároveň spouští nový projekt prevence kriminality.

"Bezpečnost a kriminalita je jeden z faktorů, na který se v Trutnově dlouhodobě zaměřujeme, a daří se nám dosahovat skvělých výsledků. Novinky letošního podzimu mají bezpečí obyvatel Trutnova ještě více upevnit," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Kamerový systém do konce roku posílí o čtyři digitální kamery a nový server pro úložiště dat. V rámci týmu Asistence prevence kriminality byla zřízena čtyři pracovní místa.

Na posílení bezpečí mezi občany Trutnova vedení města systematicky pracuje. Městský kamerový systém představuje pasivní část snižování kriminality. Modernizace zahrnuje posílení datového uložiště, ke kterému lze připojit až 40 kamerových bodů. Data se na discích budou zálohovat dva týdny. Systém se také rozšiřuje o dva nové kamerové body. "Dohled nově posílíme na Jiráskově náměstí a Lípovém náměstí v Poříčí," vysvětluje Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov, který zároveň upozorňuje na skutečnost, že i díky kamerám se počet trestných činů snížil. V roce 2014 kamerový systém pomohl odhalit celkem 125 událostí se znaky protiprávního jednání. V letošním roce bylo dosud zaznamenáno 91 podobných událostí.

Zřízení týmu Asistentů prevence kriminality představuje naopak aktivní zapojení pracovníků v terénu. "V rámci projektu vznikla čtyři pracovní místa, na jejichž financování se díky projektům Evropských sociálních fondů zaměstnanosti podílí i Úřad práce Trutnov. Každý asistent je tak dotován 15 tisíci korunami měsíčně," říká Radek Svoboda. Pracovní náplní asistentů bude zejména využívání osobních a místních znalostí, a tak předcházení společensky nežádoucímu chování nebo narušování zásad občanského soužití. "Jedná se o mezistupeň mezi Městskou policií a občany. Všichni noví asistenti jsou komunikativní a zároveň dostatečně důrazní. V počátečních fázích projektu budou konkrétně dohlížet na veřejný pořádek u základních škol v ranních hodinách a po ukončení vyučování, kdy se nejvíce mohou objevovat problémy se šikanou. Zároveň se budou starat o pořádek ve veřejných budovách na území města," doplňuje Ivan Adamec.

Město Trutnov se snaží míru kriminality dlouhodobě snižovat, a to především díky strategické práci Městské policie. "Otázka bezpečnosti patří mezi základní činnosti, které by města měla poskytovat svým občanů. Velmi úzce to totiž souvisí s kvalitou života a pocitem sounáležitosti. Osobně jsem moc rád, že se nám to v Trutnově daří realizovat," uzavírá starosta Adamec.

Foto archiv Město Trutnov

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře