Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy

Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

Oslavy výročí s partnerskými městy 1V letošním roce uplyne 20 let od podepsání partnerské smlouvy s městy Świdnica a Senica a 10 let s městem Würzburg. K těmto kulatým výročím připravilo město Trutnov pro delegace ze sesterských měst bohatý program.

Tři kulatá výročí slaví město Trutnov v rámci spolupráce s partnerskými městy. Na oslavy přijala pozvání delegace z německého Würzburgu, který s Trutnovem podepsal smlouvu před deseti lety, dále přijeli zástupci z polské Świdnice a slovenské Senice, se kterými Trutnov oficiálně spolupracuje již 20 let. "V dnešní Evropě je potřeba, aby se města stýkala, aby ukazovala svou jednotu a schopnost komunikovat, spolupracovat a vyměňovat si zkušenosti," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Po oficiálním přivítání všech delegací na Městském úřadě Trutnov následovala procházka městem a prohlídka centra. Poté byly u budovy ČSOB slavnostně zasazeny růže, jako symbolický akt na potvrzení přátelství. "S květinami je to jako s naší spoluprací. Je potřeba o ni pečovat a rozvíjet ji," říká Ivan Adamec.

Dalším bodem programu byl varhanní koncert v kostele Narození Panny Marie, po kterém se všechny delegace přesunuly do Staré radnice, kde primátor města Würzburg zahájil výstavu mapující toto partnerské město. Výstava je přístupná do 15. června 2018.

Vrcholem oslav bylo podepsání pamětních listů v obřadní síni Staré radnice, přípitek a předání darů. Každý z primátorů partnerských měst se ujal slova a vysvětlil, v čem spočívá spolupráce s Trutnovem a proč je tak důležitá. Za Świdnici promluvila primátorka Beata Moskal-Słaniewska, za Würzburg primátor Christian Schuchardt a za slovenskou Senici primátor Mgr. Branislav Grimm. "Se všemi městy úzce spolupracujeme. Především se Świdnicí máme rozjetou celou řadu projektů, jako například Aktivní senior polsko-českého příhraničí. Würzburg letos hostí významnou akci Landesgartenschau 2018, kde nás reprezentovali studenti hudebního oboru ZUŠ Trutnov a kapela Pěna. V loňském roce naši žáci ze základních škol reprezentovali město na olympiádě v Senici," dodává trutnovský starosta.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře