Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty

Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty
Strana 2
Všechny strany

bikeV Trutnově by do dvou let mohlo vyrůst parkoviště pro kola, tzv. biketower. Zastupitelé na svém pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci, která by městu ušetřila více než 10 milionů korun. Pokud město dotaci získá a biketower postaví, zařadí se tak po bok dalších východočeských měst jako jsou Hradec Králové či Pardubice, které se také snaží komfort cyklistům zvýšit.

Město Trutnov by do dvou let mohlo postavit tzv. automatické parkovací zařízení pro kola, neboli biketower. Trutnovští zastupitelé schválili, aby město v rámci výzvy č. 73 Výstavba a modernizace přestupních terminálů II z Integrovaného regionálního operačního programu požádalo o dotaci na výstavbu biketoweru. "Po Trutnově jezdí mnoho cyklistů a my bychom rádi jejich komfort ještě zvýšili. Takto mohou z okrajových částí přijet do centra, bezpečně kolo zaparkovat a vyřídit si pochůzky ve městě," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Projekt řeší vybudování parkovacího systému B+R v prostoru významného dopravního uzlu – autobusového a vlakového nádraží u cyklostezky propojující střed města s Horním Starým Městem a Poříčím. Jde o plně automatický samoobslužný systém s 24 hodinovým provozem, který umožní bezpečné uložení kola včetně cyklistického vybavení. Kapacita věže je více než 118 kol. "Cyklisté se nebudou muset bát, že by jim kolo mohl někdo ukradnout. Budou bezpečně zaparkována. Systém ukládání a výdeje jízdních kol navíc zabrání vlivu počasí na kola," dodává trutnovský starosta.

Předpokládané náklady činí 11 milionů korun bez DPH. Míra podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 85 % a ze státního rozpočtu 5 %. Město by tak za realizaci projektu zaplatilo 1,1 milionu korun bez DPH.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře