Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Tříkrálová koleda začíná i v Královéhradeckém kraji

Tříkrálová koleda začíná i v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

triDobročinná Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita Česká republika již popatnácté, začala. Také v našich regionech vyrážejí do ulic koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a poprosili o dar na pomoc potřebným a nemocným. V Hradci Králové v úterý koledníkům požehnal na cestu diecézní biskup J. E. Mons. Jan Vokál.

Na Hradecku bude koledovat přes 200 skupinek tří králů, kteří budou prosit o příspěvek na podporu domácí hospicové péče, rané péče a také poradenství pro oběti domácího násilí a lidi v tísni. V krajském městě a okolí se bude opět soutěžit o nejkrásnější tříkrálový kostým.

Patnáctý ročník sbírky doprovází řada akcí pro veřejnost i koledníky - tříkrálové koncerty a průvody, živé betlémy a soutěže. Poprvé projde průvod koledníků Jičínem (10. 1.). Tříkrálové koncerty zazní 8. 1. v Červeném Kostelci a 11. 1. v Náchodě. Komponovaný pořad Betlémská hvězda připravili v Jičíně a Tříkrálové setkání proběhne v Nové Pace. Tříkrálové zpívání zpestří sbírku v Městci Králové (6. 1.). Zpívání králů na náměstí zakončí koledu v Dobrušce (11. 1.). Na Náchodsku a Broumovsku budou koledníci soutěžit o nejzajímavější fotografii z Tříkrálové sbírky (6. – 11. 1.).

Koledníci Charity vybírají finanční příspěvky do úředně zapečetěné kasičky opatřené charitním logem a obdarovávají dárce drobnou pozorností – cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem koledníka. V královéhradecké diecézi vyrazí do ulic více než 3000 skupinek tří králů, nejvíce kolem 6. ledna.

Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí.

V Jičíně a okolí budou lidé přispívat na dobrovolnické programy na pomoc dětem a mládeži, seniorům a nemocným. Na Rychnovsku budou koledníci prosit o dar na podporu Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s mentálním postižením i seniorům. V Dobrušce a okolí mohou lidé podpořit službu osobní asistence pro lidi se zdravotním postižením, na Litomyšlsku Charitní pečovatelskou službu, v Červeném Kostelci a okolí Hospic Anežky České a Domov sv. Josefa pro nemocné roztroušenou sklerózou. Charity z části výtěžku podpoří také rozvojové projekty Adopce na dálku® v Indii – kvalifikační kurzy pro nevyučené a nezaměstnané mladé lidi a večerní vzdělávání pro chudé děti v oblasti Bangalore - Karnataka, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Díky štědrosti dárců i pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2014 v královéhradecké diecézi rekordních 12,2 mil. Kč. Darované peníze pomáhají v sedmi desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře