Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Střední školy i firmy opět představí svou nabídku

Střední školy i firmy opět představí svou nabídku

Email Tisk PDF
seznam článků
Střední školy i firmy opět představí svou nabídku
Strana 2
Všechny strany

prezVe dnech 13. a 14. října se v Trutnově uskuteční třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou KHK. Jednotlivé školy a firmy na veletrhu představí svou nabídku studijních příležitostí a volných pracovních míst.

Trutnov je jedním z pěti východočeských měst, kde se pravidelně na podzim prezentují střední školy a lokální firmy se svou nabídkou volných pozic. V Trutnově se představí celkem 86 vystavovatelů, z toho 20 firem a 66 středních škol a středních odborných učilišť. "Většina škol je z Královéhradeckého kraje, ale v UFFU se představí také 12 mimokrajských školských zařízení," dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Inspiraci zde hledají zejména žáci devátých tříd a čerství absolventi středních a vysokých škol. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 13. října 2017 v 9 hodin v hlavním sále Společenského centra Uffo.

"Základní myšlenkou této akce je ukázat, v jakých oborech je v současnosti na trhu nedostatek kvalifikovaných absolventů a jakým směrem je tedy vhodné se při výběru střední školy orientovat. Jde o ideální příležitost dozvědět se, jak pestrá nabídka studijních oborů existuje a jaké zaměstnavatele v regionu máme," dodává trutnovský starosta.

V rámci dvoudenního programu je připraven také doplňkový seminář pro podnikatele a personalisty na téma Profesionální rozvázání pracovního poměru prakticky a efektivně. Přednášejícími jsou advokát David Borovec a konzultantka Klára Lichá. Zájemci se mohou zúčastnit také volně navazujícího workshopu, jenž pořádá Úřad práce v Trutnově. Podrobné informace lze nalézt na www.vybiramestredni.cz.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře