Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Rychnovská nemocnice pořídila za přispění měst a obcí nový přístroj RTG

Rychnovská nemocnice pořídila za přispění měst a obcí nový přístroj RTG

Email Tisk PDF

rentDíky podpoře dvanácti měst a obcí rychnovského regionu začal pacientům v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou sloužit nový univerzální diagnosticko - skiaskopický rentgenový přístroj s C ramenem. Samosprávy na pořízení přístroje přispěly finanční částkou ve výši 160 tisíc korun. Nový rentgen využívají lékaři na ortopedických operačních sálech nemocnice a umožní jim mnohem přesnější a rychlejší diagnostiku a následně vhodnější, lepší léčbu pacientů.

"Rentgenový přístroj s C ramenem je při současné úrovni medicíny nezbytností, a to při ortopedických i traumatologických operacích," uvádí primář ortopedie Pavel Hroch. Nezbytným pomocníkem lékařů je nový přístroj především při výkonech, kdy před samotným zákrokem nutně potřebují být informováni o stavu kostí, jejich přesné lokalizaci a následném umístění kostních implantátů jako jsou kloubní náhrady nebo osteosyntetický materiál. "Navíc nám nový přístroj umožňuje použít v některých případech i miniinvazivní operační přístupy, které vedou ke kratší hospitalizaci a celkově k lepším pooperačním výsledkům," popisuje využití a výhody nového přístroje primář oddělení Pavel Hroch.

Přístroj má navíc vysokou rozlišovací schopnost celého zobrazovacího řetězce, zesilovač obrazu s možností dalšího zvětšení, umožňuje zobrazení na dvou monitorech, dále je výhodou clonění bez záření nebo paměť pro uložení až 60 000 obrazů. Součástí vybavení je i nejnovější síťový výstup, který umožňuje bezproblémové připojení na nemocniční informační systém nebo na USB výstup.

Rentgenový přístroj s C ramenem ARCADIS Varic nahradil starší typ přístroje, jehož servis a opravy již byly jen na další holý provoz finančně velmi náročné. Celková cena nového přístroje činí 1 542 750 Kč. Částka 1 382 750 Kč byla pokryta z vlastních finančních zdrojů nemocnice.

Skutečně velkou pomocí je však právě podpora obcí. "Bylo to pro mě opravdu překvapení, když jsem se dozvěděl o nabídce měst a obcí finančně přispět na nový přístroj," říká předseda představenstva nemocnice Zbyněk Chotěborský. "Přeci jenom ještě není tak běžné, aby se města a obce podílely na modernizaci své oblastní nemocnice. Velice si takového přístupu vážíme a děkujeme všem starostům a zastupitelům měst a obcí za jejich zájem, který pomůže v prvé řadě jejich obyvatelům," dodává Zbyněk Chotěborský, podle něhož je taková podpora nemocnice zvenčí i závazkem pro personál.

Foto Wikimedia Commons Andreas -horn- Hornig

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře