Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Rozpočet města Trutnova je i letos navržen v zájmu občanů

Rozpočet města Trutnova je i letos navržen v zájmu občanů

Email Tisk PDF

trutV pondělí 24. února 2014 proběhlo první letošní zasedání Zastupitelstva města Trutnova. Klíčovým bodem programu bylo projednání návrhu rozpočtu na rok 2014. 

"Rozpočet je navržen opět jako vyrovnaný a zodpovědný s rovnoměrným poměrem zdrojů a výdajů ve výši 516 261,46 tisíc korun," uvádí Ivan Adamec, starosta města.

"Do návrhu rozpočtu se promítají naše snahy o úspory v oblasti mandatorních výdajů ve prospěch potřebných investic," vysvětluje Adamec. Tou největší výdajovou položkou v hodnotě 20 milionů korun je pro město nákup akcií společnosti Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s., která připravuje rekonstrukci a modernizaci úpravny vody Temný Důl. Investice se městu vyplatí i z toho důvodu, že se jedná o poslední možnost čerpat dotaci z Evropské unie. Celkové náklady akce činí více než 134 milionů korun, přičemž předpokládaná dotace z evropských fondů by měla pokrýt částku přes 81 milionů.

Velkých investic se dočká i Krakonošovo náměstí a jeho okolí. Sedm milionů korun bude věnováno dokončení úprav náměstí samotného, které zahrnují například výměnu sloupů veřejného osvětlení nebo řešení dopravní situace na náměstí. Další dva miliony budou investovány do opravy podloubí na Krakonošově náměstí a v přilehlých ulicích a za poslední dva miliony bude upraven prostor vedle Staré radnice.

Ivan Adamec dodává, že investice neputují pouze do centra města: "Rekonstrukce se dočká například železná lávka přes řeku Úpu u obchodní akademie, která je v současnosti v havarijním stavu." Starosta upozorňuje i na letošní výstavbu rozhledny na Stachelbergu s přispěním evropské dotace.

"Rozpočet města je navrhován vždy v zájmu našich občanů tak, aby každý sebemenší výdaj zkvalitnil místním život," uzavírá Adamec s tvrzením, že loňský rozpočet byl naplněn s pozitivními výsledky, a zároveň s přesvědčením, že trend dlouhodobého vyrovnaného hospodaření bude pokračovat i v letošním roce.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře