Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Rockový koncert přinesl 15 tisíc trutnovské onkologii

Rockový koncert přinesl 15 tisíc trutnovské onkologii

Email Tisk PDF
seznam článků
Rockový koncert přinesl 15 tisíc trutnovské onkologii
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

pre2Počátkem srpna uspořádala skupina nadšenců rockový koncert s cílem nejenom pobavit místní fanoušky, ale i získat peníze pro dobrou věc. Část výtěžku ze vstupného se rozhodla věnovat trutnovské nemocnici. V pátek 10. srpna se tak ve Velkých Svatoňovicích konal první ročník akce Rockohrátkyfest 2018. Přes 400 fanoušků kapel Abi-Gail, Komunál, Enola Gay nebo Roxor zavítalo do této malé vesnice a koupí vstupenky přispělo na dobrou věc. Podařilo se vybrat 15 000 korun, které poputují na onkologické oddělení ON Trutnov a. s.

Podobnou akci zažily Velké Svatoňovice poprvé. I přes prvotní nepřízeň počasí přišly organizátory podpořit na čtyři stovky fanoušků. "Jsme velmi rádi, že se nakonec sešlo tolik fanoušků, kteří kapelám vytvořili potřebnou atmosféru. Chceme jim všem poděkovat za přízeň. Jejich zásluhou se podařila vybrat velmi zajímavá částka ve výši 15 000 Kč. Ta půjde na zřízení relaxačního centra na onkologickém oddělení ON Trutnov. Symbolický šek jsme předali hned při koncertě hlavní sestře nemocnice Tereze Dudáčkové," informuje jeden z organizátorů Jan Hanák.

Peníze byly poté na základě darovací smlouvy připsány na účet nemocnice, která chce za ně vybavit relaxační koutek o nový nábytek a další zařizovací předměty a celkově ho zútulnit. "Kromě vybavení jsme také vyjednali výzdobu prostor. Děti ze základní školy v Malých Svatoňovicích namalují obrázky, kterými pak vyzdobíme stěny místnosti," doplňuje hlavní sestra Tereza Dudáčková.

Na klinické a radiační onkologii ON Trutnov se ročně léčí zhruba 500 pacientů. Nejčastějšími diagnózami jsou nádory prsu, plic a tlustého střeva. Oddělení disponuje jak lůžky, tak ambulancemi vč. mamologické. Od roku 2016 nabízí také nenádorovou radioterapii pro řešení onemocnění jako např. ostruhy patní kosti, artrózy kloubů, entezopatie a pro kožní nádory. Tímto ošetřením projde ročně zhruba 400 pacientů.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře