Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Rekonstrukce ulice Polská v Trutnově brzy začne

Rekonstrukce ulice Polská v Trutnově brzy začne

Email Tisk PDF
seznam článků
Rekonstrukce ulice Polská v Trutnově brzy začne
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

po1V pondělí 2. května se začne v Trutnově s rekonstrukcí ulice Polská v úseku od kruhového objezdu u Lidlu ke kruhovému objezdu u kina, jak uvádí společnost VaK Trutnov, a.s. Nejprve se opraví kanalizace vedoucí pod komunikací a následně zde Ředitelství silnic a dálnic vybuduje nový povrch vozovky. Odhadovaný konec rekonstrukce je naplánován na září.

"Je důležité zmínit, že nejde o akci města Trutnova, to se bude podílet pouze vybudováním přechodového ostrůvku," vysvětluje starosta města Trutnova, Ivan Adamec.

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Polská by měla začít v pondělí 2. května. Na zhruba 500 metrů dlouhém úseku mezi dvěma kruhovými objezdy bude doprava omezena z důvodu výkopových prací. "V první fázi zde společnost VaK Trutnov, a.s. chystá položení nové kanalizace, protože ta dosavadní je ve špatném stavu. Práce budou probíhat především v parkovacím pruhu po jedné straně, a tudíž bude provoz v obou směrech zachován," vysvětluje Miroslav Franc, vedoucí odboru rozvoje města. Řidiči budou muset dbát větší opatrnosti a respektovat snížení rychlosti na 30 km/h. "Díky zachování provozu není zatím nutné směrovat dopravu na náhradní objízdné trasy," dodává Franc.

Nová kanalizace by měla být hotová do poloviny července. Poté nastoupí stroje a pracovníci ŘSD a zhruba dva měsíce budou pracovat na novém povrchu vozovky. Město Trutnov se do celé akce zapojí pouze částečně. Za částku zhruba 300 000 Kč zde vybuduje přechodový ostrůvek při výjezdu z kruhového objezdu u kina směrem k vlakovému nádraží. "Jsme si vědomi, že ulice Polská je páteřní komunikací města a doprava je zde velmi frekventovaná, a tak jsme se v rámci zvýšení bezpečnosti pro chodce rozhodli ostrůvky zcela nově vybudovat," říká starosta města, Ivan Adamec.
Předpokládaný termín ukončení rekonstrukce v Polské ulici je polovina září. Vše ale záleží, jak rychle půjdou práce obou společností – ŘSD a VaK Trutnov, a.s. "Přestože dopravní situace ve městě bude komplikovaná, pěvně věřím, že to lidé pochopí. Odměnou jim bude nová a bezpečnější komunikace," dodává starosta.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře