Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Realizace rozhledny na Stachelbergu u Trutnova už je na dohled

Realizace rozhledny na Stachelbergu u Trutnova už je na dohled

Email Tisk PDF
seznam článků
Realizace rozhledny na Stachelbergu u Trutnova už je na dohled
Strana 2
Všechny strany

rozhlTRada města Trutnova v úterý schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele rozhledny, jejíž výstavba bude spolufinancována z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu Místa plná rozhledů v Euroregionu Glancensis. Zcela nová rozhledna vyroste na Stachelbergu v průběhu příštího roku a stane se novou místní dominantou.

"Stavbu chceme zahájit nejpozději do 15. dubna a v říjnu příštího roku by mělo být hotovo," říká starosta Trutnova Ivan Adamec.

"Dřevěná vyhlídková rozhledna s celkovou výškou 24,5 metru bude stát v blízkosti turisty oblíbené pevnosti Stachelberg na vrcholku návrší nad obcí Babí. Bude mít strohou dřevěnou konstrukci vojenského charakteru s bezpečnostním ocelovým kruhovým schodištěm, které umožní výstup nebo sestup v jednom pruhu s podestami pro odpočinek návštěvníků. Viditelné prvky stavby jsou navrženy z kulatiny, nosné prvky podest z hraněného řeziva. Spodní část objektu má kopírovat charakter současných vojenských opevnění," popsala podobu rozhledny trutnovská tisková mluvčí Veronika Svobodová.

Předpokládaná hodnota zakázky je 2 634 000 korun bez DPH. Projekt Místa plná rozhledů v euroregionu Glacensis byl vytvořen s cílem posílit cestovní ruch v příhraniční oblasti vytvořením nové, turisticky atraktivní naučné stezky Putování po rozhlednách, která zvýší nabídku volnočasových aktivit v letním období. Nárůst počtu turistů by měl podpořit ekonomiku na území Euroregionu Glacensis české i polské části. Námět projektu vznikl na základě podnětu od veřejnosti, odborníků i specialistů na cestovní ruch.

"Do projektu bude zapojeno devět stávajících i nově vybudovaných rozhleden. Projekt bude propojen i se stávající nabídkou cyklotras a turistických stezek. Vedoucím partnerem projektu je Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Slezska – Euroregion Glacensis, partnery projektu jsou kromě města Trutnova dále Branka, o. p. s., Správa KRNAP Vrchlabí, Město Nowa Ruda, obec Kudowa Zdrój, obec Radków, obec Horní Černá a Sdružení polských obcí Euroregionu Glacensis," uvedla Veronika Svobodová.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře