Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Projekt Kraje pro bezpečný internet odstartoval úspěšně i v Královéhradeckém kraji

Projekt Kraje pro bezpečný internet odstartoval úspěšně i v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

intKrálovéhradecký kraj se zapojil do projektu s názvem Kraje pro bezpečný internet. Jeho cílem je jít zábavnou formou kvízu a e-learningu cestou prevence proti nebezpečím, která jsou spojená s užíváním internetu. Pomoci má i soutěž.

Chytré telefony, počítače nebo internet nám dokážou život usnadnit, ale také ho někdy zkomplikovat. Jak na bezpečný internet má školákům, ale i širší veřejnosti poradit projekt Kraje pro bezpečný internet. "Cílovou skupinou jsou žáci od základních přes střední až po vyšší odborné školy, ale také jejich učitelé a rodiče. Děti se mohou v rámci projektu také zúčastnit soutěže, která finišuje na konci října," říká radní pro oblast školství Táňa Šormová.

A konkrétně v Královéhradeckém kraji je o soutěž velký zájem. Její vypsání bylo jednou z podmínek, za kterých se může kraj projektu účastnit. Každý, kdo se chce do projektu zapojit, musí se předem registrovat. Královéhradecký kraj v druhé polovině září eviduje suverénně nejvyšší počet registrovaných uživatelů (1 240 registrovaných, Plzeňský kraj 782, Zlínský kraj 696, např. Jihočeský kraj má jen 9 registrací).

Soutěž probíhá na stránkách http://www.kpbi.cz/ formou on-line kvízu. Každý účastník musí správně vyplnit všechny otázky, které jsou každému generovány ojediněle. V prosinci 2014 budou na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje ve dvou věkových kategoriích vylosování výherci, kteří budou odměněni hodnotnými cenami.

Královéhradecký kraj se do projektu Kraje pro bezpečný internet zapojil spolu s dalšími sedmi kraji, a to na doporučení Rady Asociace krajů ČR. "Díky své účasti v tomto projektu získáme zdarma produkty a služby pro další vzdělávání za půl milionu korun," dodává Šormová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře