Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Případů, kdy si lidské hyeny vyberou starší občany, neubývá

Případů, kdy si lidské hyeny vyberou starší občany, neubývá

Email Tisk PDF
seznam článků
Případů, kdy si lidské hyeny vyberou starší občany, neubývá
Strana 2
Všechny strany
Nepoustejte-vlkaFalešný brusič nožů, přeplatek za elektřinu či plyn, žízeň a řada dalších, to všechno jsou záminky, jak se k důvěřivým lidem vloudit do domácnosti. "Bohužel případů, kdy si lidské hyeny vyberou především starší občany, neubývá," připustila náchodská policejní mluvčí Jana Pecoldová.

Jednou z nejvíce ohrožených skupin obyvatel, zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností, jsou senioři. Starší lidé, lidé důvěřiví, lidé žijící osamoceně nebo se zdravotním handicapem se tak stále častěji stávají terčem útoku podvodníků nebo zlodějů. Ti se pak pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a následně i přímo do jejich obydlí.

Policisté na Náchodsku v současné době vyšetřují celou řadu těchto případů. V Horní Brusnici u Jaroměře navštívili 90letou stařenku dva muži, kteří po ní pod záminkou vrácení přeplatku za elektřinu požadovali rozměnění dvoutisícové bankovky. Když žena odešla pro peněženku, kterou pak ponechala na chvíli bez dozoru, jeden z mužů toho využil a odcizil z ní finanční hotovost. Obdobnou fintu využili pachatelé také v Jaroměři, kde se vloudili do domu 81letého seniora. Pod záminkou kontroly elektroměru zde využili jeho nepozornosti a odcizili mu finanční hotovost ve výši 9 tisíc korun. Další případ okradené seniorky z letošního června vyšetřují policisté v Náchodě. Neznámý pachatel zazvonil na zvonek 89leté seniorky, bydlící v panelovém domě. Představil se jako její vnuk s tím, že se mu naskytla možnost výhodné koupě osobního vozidla a nutně potřebuje půjčku. Pro peníze si prý pošle dobrou kamarádku. Stařenka pak neznámé ženě, která si pro hotovost vzápětí přišla, předala částku ve výši 200 tisíc korun.

Policisté z Královéhradeckého kraje se snaží této trestné činnosti intenzivně čelit. Se seniory komunikují přímo na besedách nebo přednáškách a upozorňují je na možná hrozící rizika.

"Nezvěte k sobě domů nikoho neznámého, nepouštějte do svého bytu nebo domu neznámé osoby, nepůjčujte nikomu neznámému peníze, nevěřte cizím lidem, kteří Vám nabízejí peníze, neukazujte nikomu svoje finanční úspory, nedůvěřujte neznámým lidem v telefonu ani na ulici, buďte obezřetní k cizím lidem, kteří Vás požádají o pomoc," vyjmenovala rady nejenom pro seniory Jana Pecoldová.

Foto Policie České republiky.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře