Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Policisté získali autentické záběry podezřelých žen

Policisté získali autentické záběry podezřelých žen

Email Tisk PDF
seznam článků
Policisté získali autentické záběry podezřelých žen
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

osoby1

Všímavý občan vyfotil čtveřici žen v místě opakovaného pokusu o trestnou činnost páchanou na seniorech. Podívejte se na jejich reakci poté, když nečekaně zjistily, že jsou v zájmu pozornosti náhodného svědka.

"Královéhradečtí policisté chtějí v této souvislosti opakovaně veřejnost varovat před trestnou činností, páchanou zejména na starších občanech. Z policejních statistik totiž vyplývá, že terčem podvodníků, kteří připraví poškozené o celoživotní úspory, jsou ve většině případů méně obezřetní nebo důvěřiví lidé vyššího věku," varuje královéhradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková a pokračuje: "V loňském roce vyšetřovali policisté na území Královéhradeckého kraje desítky takových případů, letos evidujeme již přes deset případů okradených nebo podvedených seniorů. K opakovaným útokům na seniory lze uvést případy, kdy se pachatelé vloudili pod různými záminkami (s prosbou o podání nápoje, použít WC, kontroly elektroměru apod.) až do jejich obydlí. Zde velmi obratně odpoutali pozornost, přičemž využili zejména fyzických a psychických indispozic poškozených a následně jim odcizili uloženou finanční hotovost. Mnohdy se jednalo o veškeré celoživotní úspory - řádově o několik stovek tisíc korun. Poslední takový případ se stal 2. února na Jičínsku."

Dva obdobné případy, kdy se terčem pachatelů stali starší lidé, se odehrály v polovině loňského prosince v jedné obci na Chlumecku. Dosud neznámé pachatelky tady v jednom případě využily chvíle, kdy byli majitelé domku (ve věku 84 a 80 let) na zahrádce a vnikly neuzamčenými vrátky na dvorek. Z domu poté nepozorovaně odcizily finanční hotovost v částce několika desítek tisíc korun a z místa odjely přistaveným osobním vozidlem.

V minulém týdnu se náhodnému a vnímavému občanovi podařilo přistihnout ve stejném místě, kde k obdobné trestné činnosti v minulosti již několikrát došlo, skupinu podezřelých osob. Čtyři neznámé ženy se v této vesnici snažily vstoupit do jednoho z vytipovaných domů. V jednání jim však s největší pravděpodobností zabránil všímavý občan, který velmi pohotově zareagoval a skupinku žen začal fotografovat. Jejich reakcí byl překotný úprk do přistaveného osobního vozidla a urychlený odjezd z místa.

Policisté by proto chtěli upozornit všechny občany, zejména staršího věku, aby byli velmi obezřetní při případném setkání s těmito podezřelými osobami na fotografiích, které se pohybují v osobním vozidle zelené barvy (viz. foto). "Policisté žádají občany, zejména ve vesnických lokalitách, aby v případě, že se s těmito podezřelými ženami (nebo typologicky podobnými osobami) setkají, tuto skutečnost neprodleně nahlásili na bezplatnou telefonní linku 158. Občanům také doporučujeme, aby s těmito osobami nevstupovali do žádného kontaktu a rozhodně jim neumožnili vstup na pozemek nebo dokonce do domu," uzavírá důležité varování Lenka Burýšková.

Foto poskytla Policie České republiky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře